Röviden

MTI
2007. 07. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cseh siker
a NATO-ban
Prága. Várhatóan Jirí Sedivy volt cseh védelmi miniszter lesz a NATO főtitkárának, Jaap de Hoop Scheffernek a helyettese szeptembertől. Sedivy jelenleg Alexander Vondra, az integrációért felelős miniszterelnök-helyettes jobbkeze és általános helyettese. A tisztségre húszan pályáztak a NATO-tagállamokból, végül a volt miniszter kapta meg a kinevezést. Ez a politikus, egyben a cseh diplomácia és az ország elismerése – mondta Zuzana Opletalová külügyi szóvivő. A prágai közlés szerint Sedivy elsősorban a védelmi politikáért és a tervezésért lesz felelős. (MTI)

Halálra ítélt
kurd újságírók
Teherán. Egy iráni bíróság halálra ítélt két kurd újságírót, Abdolvahed Bohimart és Adnán Haszanpurt, akiket az „Isten ellenségeinek” minősítettek.
A Riporterek Határok Nélkül újságíró-szervezet úgy tudja, Haszanpur az iráni Kurdisztán érzékeny témakörével foglalkozott. (MTI)

Brit kivonulás
Észak-Írországból
Belfast. Harmincnyolc év után, a katolikusok és a protestánsok kiegyezésével véget ér a Lobogó Hadművelet Észak-Írországban, és ezzel a rendfenntartás feladatait véglegesen a helyi rendőrség veszi át. Az első, brit egységet 1969-ben vezényelték a térségbe, hogy tegyen rendet a felekezeti vitáktól hangos Észak-Írországban. (MTI)

Értelmetlen
föderáció
Belgrád. Vojiszlav Kostunica szerb miniszterelnök értelmetlennek nevezte a Szerbia és Koszovó konföderációjáról szóló elképzeléseket, amelyeket a Vecsernje Novoszti belgrádi lap az EU-nak tulajdonított. Az ügyben még 120 napig tartó új tárgyalássorozatot nemzetközi trojka irányítja majd. Ezeken az Egyesült Államokat továbbra is Frank Wisner képviseli, az EU a német Wolfgang Ischinger volt amerikai nagykövetet, Oroszország pedig tegnap Alekszandar Harcsenko Balkán-szakértőt jelölte ki a közvetítői feladatra. (S. I.)

Japán elutasítja
a bocsánatkérést
Washington. A japán kormány sajnálkozását fejezte ki amiatt, hogy az amerikai képviselőház határozatában követelte, Tokió kérjen hivatalosan bocsánatot a második világháborús kényszerprostituáltak miatt. Történészek állításai szerint a japán hódító hadsereg katonái a 30-as és a 40-es években közel 200 ezer koreai, kínai és Fülöp-szigeteki nőt hurcoltak el szexrabszolgának. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.