Már júliusban és augusztusban nyilvánosságra hozzák az olajügyekben titkosított iratok egy részét – mondta Szilvásy György. Véleménye szerint a dokumentumok nyolcvan százalékának fel lehetne oldani a titkosítását, de figyelembe kell venni a nemzetbiztonsági és a bűnüldözési szakmai szempontokat is, ami csökkentheti ezt az arányt.
A titokminiszter a múlt héten ülésező, az olajügyekben keletkezett iratokat vizsgáló munkacsoport első ülése kapcsán beszámolt arról, hogy a titokgazdák körét bővíteni kellett a Honvédelmi Minisztériummal. A titokgazdák – vagyis a Nemzetbiztonsági Hivatal, az Országos Rendőr-főkapitányság, a vám- és pénzügyőrség, a Pénzügyminisztérium, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium – egy hetet kaptak arra, hogy a saját szervezetüknél mérjék fel pontosan, mennyi irat van, azokból mikor, mennyit és törvényesen semmisítettek-e meg – tette hozzá.
Szilvásy György kitért arra: az Országgyűlés elnökének kérésére a titokgazdák már vizsgálják, hogy az olajügyekkel foglalkozó parlamenti bizottság zárt ülései alapján készült minősített jegyzőkönyvek és egyéb anyagok, például a testület levelezése vagy a zöld számára beérkezett hívások leiratának titkosítása feloldható-e. Elképzelhetőnek nevezte, hogy ezeket a dokumentumokat is bevonják az általa létrehozott munkacsoport vizsgálatába.
Egy rátermett ügyvédnő leiskolázza a férfiakat a világháborús korszak utolsó közönségsikerében
