A szcientológuslista utórezgései

Magukat szcientológusoknak nevező személyek lejárató e-mail hadjáratot kezdtek a „száz legbefolyásosabb szcientológus listáját” közlő Heti Válasz újságírója ellen. E módszerről világszerte elhíresült a Ron Hubbard által alapított vallásszervezet, amely „elnyomónak” nyilvánítja botrányos eseteik feltáróit.

Joó István
2007. 08. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Heti Válasz helyettes rovatvezetőjének elnémítására irányuló e-mail kampány címzettje korántsem csak az érintett Szőnyi Szilárd. A szerző szakmai kompetenciáját kétségbe vonó leveleket a médiavilág számos képviselője megkapta. A fenyegető hangnemű írások részben azt bizonygatják, hogy a szcientológia igenis vallás és egyház, ha pedig az, akkor milyen alapon gyűjt ki a szerző üzletemberneveket vallási hovatartozási alapon. Csakhogy a konzervatív hetilap munkatársa a névjegyzéket az adott szcientológusok nyilvános „coming outjára” támaszkodva készítette el, és sokszor idéz is e – világnézeti hovatartozással az interneten vagy egyebütt előhozakodó – vallomásokból.
Persze az is kérdés, mennyire vallás az a szcientológia, amelynek megalapítója, néhai Ron Hubbard sci-fi író maga jelentette ki: „Isten fogalmának létrehozása, ahogy az az anyagi világban megnyilvánul, kísérlet arra, hogy a világegyetemnek okot adjunk.” Annyi bizonyos, hogy hazánkban (botrányos módon) a bejegyzett vallási közösségek közé tartozik, ami által szinte minden tevékenysége adómentes. Nevében – Magyarországi Szcientológia Egyház (MSZE) – az egyház kifejezés igencsak megtévesztő, hiszen e fogalom eredetileg a Jézus Krisztus által megalapított tanítványi gyülekezetre vonatkozik.
A szcientológusok a vallásosság sáncai mögé bújva anyagi haszonszerzésre is törekednek, például vallási kegytárgyként igyekeznek megjeleníteni e-meter nevű hazugságvizsgálójukat, hogy kereskedjenek vele itthon és külföldön. (Az egyházi kegytárgyak vám- és engedélymentesek.) A bőrellenállást mérő e-meter szcientológusok általi használatát maga Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos bírálta amiatt, hogy az MSZE auditorai a pszichoanalízis alá vont személyektől érzékeny (például szexuális szokásokra vonatkozó) személyes adatokat szereznek meg, és azokat nem megfelelően kezelik. Így a szcientológiával kapcsolatba kerülő páciensek zsarolhatóvá válnak.
Megfigyelhető továbbá, hogy a szcientológusok már nem vallásnak, hanem tudománynak, illetve üzleti, kommunikációs, oktatási vagy éppen orvosi technológiának láttatják a szcientológiát. Idevágó kurzusaik kétes eredményűek és drágák. Nemegyszer súlyos pénzzavarba, eladósodásba hajszolódnak azok, akikre ezt egyháztagokként rátukmálják. Nemrégiben Hiller István kultuszminiszter került kínos helyzetbe, amiért – első körben – aláírta egy szcientológus tanokkal operáló pedagógus-továbbképző cég felvételét a szakképzési jegyzékbe. A döntést később megváltoztatták. A parlamenti ellenzék vezető ereje, a Fidesz saját információi alapján váltig állítja, hogy a szcientológusok befolyására záratta be a balliberális kormány az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet. A szóban forgó szekta hadjáratot folytat a pszichiátriai szakma ellen. A szcientológusok „gyógymódja” először is azt ajánlja, hogy a pszichiátriai gondozottak azonnal szakítsák meg a kapcsolatot a hivatalos ideggyógyászattal. Ez a szcientológia ellenzőinek tapasztalata szerint kiszolgáltatja őket a szervezetnek.
A Heti Válasz százas listájára felkerült az a Piroska Gyula marketing-tanácsadó vállalkozó is, akinek vállalt szcientológiai érintettségét először a Magyar Nemzet szellőztette meg. Annál is inkább, mivel egykor a jelenlegi miniszterelnök, hajdani KISZ-titkár Gyurcsány Ferenc közeli munkatársa volt a kommunista ifjak pécsi városi bizottságában. Piroska, aki a Seminar Consulting vállalatvezetési tanácsadással foglalkozó kft. tulajdonosa, a Heti Válasz állítása szerint megfordult a Gyurcsány nevével összefonódó Altus Rt.-ben is. A galaktikus (!) küldetéstudattal és globális hatalmi-pénzügyi ambíciókkal egyaránt rendelkező szcientológusok a hubbardi utasítás szellemében minden létező erőtérbe igyekeznek beépülni. Így hazánk politikai életében például nemcsak a balliberális fertályt kultiválják; de megfordultak a jobboldalon is. A Heti Válasz százas listáján így tűnhetett fel Marozsák Szabolcs, a Reális Menedzsment Tanácsadó Iroda és az Ügyfélgyár Tanácsadó Kft. tulajdonosa, Gáll Gregor szobrász is. Egy harmadik szcientológiai érintettségű társukkal 2000 novemberében kiléptek a főváros V. kerületi önkormányzata Fidesz-frakciójából. Hogy mennyire voltak hiteles jobboldaliak, jelzi, hogy nyomban öszszefogtak a balliberálisokkal, ami által a képviselő-testületben megszűnt a polgári oldal többsége. Ismeretes, a Fidesz helyettes szóvivője, Cser-Palkovics András a százas listára hivatkozva – közelebbről, hogy Piroska Gyula és szintén szcientológus neje résztulajdonosa volt egy Gyurcsány-cégnek – felszólította a kormánytagokat, tisztázzák, ápolnak-e kapcsolatot a szcientológia vallási közösségével.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.