Mivel a közemúltban megállapodás született arról, hogy a Népfürdő utcai Gateway Business Centerbe költözik, a Krisztina körúti központot és Szugló utcában található ingatlanát is értékesíti a Magyar Posta. (Pár hete lapunkkal még azt közölték, hogy a palota értékesítése „nincs napirenden”.) Bár a Váci úton, a Verseny utcában, illetve a Baross téren található irodákból is átköltöznek, ezek az ingatlanok továbbra is a posta tulajdonában maradnak – közölték a társaságnál. A posta azzal indokolja a költözést, hogy a főváros több pontján szétszórtan működő szervezeteit egyetlen korszerű irodaépületben akarja elhelyezni. Ingatlanjainak eladását pedig azzal magyarázza a társaság, hogy a Szugló utcai és a Krisztina körúti ingatlanok korszerűsítésére „jelentős öszszegeket” kellene költenie, utóbbi ráadásul fővárosi védettségű épület, felújítása egyéb nehézségekbe is ütközne. „Az új irodaház túl azon, hogy minden igényt kielégít, jelentős költségmegtakarítást eredményez majd. Ez különösen fontos akkor, amikor a piacnyitásra készülő Magyar Postának még számtalan más, „termelő” területen kell jelentős beruházásokat végrehajtania. Mindezeken túl jelentős tényező például az informatikai és kommunikációs költségek csökkenése, mi több, az is költségcsökkenést eredményez, hogy a munkatársaknak nem kell nap mint nap a szétszórt irodaépületek között „utazgatniuk” – olvasható a társaság lapunknak küldött válaszában.
Ismeretes, az Ablon-csoporthoz tartozó Globál Immo Kft. nyerte el a Magyar Posta irodaház-bérleti tenderét, így a posta az Árpád híd pesti hídfőjéhez, a Népfürdő utcába költözik ősszel. A nyertes havi 400 ezer eurós bérletidíj-ajánlatával nyerte meg a pályázatot, ez azt jelenti, hogy a posta – 250 forintos euróval számolva – havonta százmillió forintot fizet, és mivel az öszszesen 23 ezer négyzetméteres területet legalább 2017 végéig veszi bérbe, az erre fordított pénz eléri a 12 milliárd forintot. Mivel a kiírás szerint a pályázóknak vállalniuk kellett, hogy az új ingatlant teljes gépészeti, informatikai és biztonsági rendszerrel együtt adják át, erre a társaságnak nem kell költenie, csak a meglévő informatikai eszközeit és bútorait kell átköltöztetnie. Hogy a költözés mennyibe kerül, a postánál nem tudtak válaszolni, mondván: jelen pillanatban az előkészítés zajlik.
Arra hivatkozva, hogy felújításuk aránytalan ráfordítást igényelt volna, a társaság tucatnyi üdülőjét és jóléti ingatlanját adta el az utóbbi években. Így megvált a bajai, a dunakeszi, a tassi, a római-parti, a surányi, két siófoki, a fenyvesi és a tatai üdülőjétől, a szántódi üdülőtáborától, a gyöngyösi kempingjétől és egy mátrakeresztesi ingatlanjától. Noha arról volt szó, hogy az előbb felsorolt jóléti intézmények bevételét a megmaradtak, elsőként a Balaton-parti gyermeküdülő felújítására fordítják, a központi üzemi tanács jóváhagyásával a posta nemrég mégis a siófoki gyermeküdülőjének eladásáról döntött. Értékesítik továbbá a társaság szegedi sporttelepét is.
Bár 2009 helyett 2013-ra tolódik ki a postai szolgáltatások teljes liberalizációja, a Magyar Posta tervei között mintegy ezer kis posta vállalkozásba adása szerepel. A Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége szerint mindez tízezer postai dolgozó kiszervezését, szerzett jogaik elvesztését, a szolgáltatások színvonalának csökkenését jelenti. A társaság korábbi közlése szerint a „hálózatkarcsúsítástól” még pontosan nem meghatározott, de évente mindenképpen több milliárd forint megtakarítást remél.
Politikai földrengés Berlinben: A CDU/CSU nemet mondott a baloldal bírói puccsára + videó
