Várhatóan ma hirdetik ki a Nyugati pályaudvar mögötti új minisztériumi-irodai városrész arculatát meghatározó építészeti tervpályázat eredményét, a 142,5 milliárd forintos beruházás kivitelezésére és az objektum 25 éves üzemeltetésére augusztus 3-ig várják a jelentkezőket. A Heti Válasz ennek kapcsán arról ír, hogy a projekt ellenőrzésére létrejött, a kormánykommunikáció szerint „független-szakértő” bizottságok tagjai, leszámítva az önkormányzatok és az építészkamara delegáltjait, egytől egyig Gyurcsány Ferenc és Szilvásy György „alapemberei”.
Görözdi György volt az elnöke a kormányzati negyed területéről döntő bizottságnak (ez már befejezte munkáját), jelenleg is ő vezeti a projektmonitoring bizottságot (a lap szerint ezzel lényegében önmagát felügyeli) és a tervpályázat bírálóbizottságát. A Kincstári Vagyoni Igazgatóság delegáltja korábban az Úttörőszövetség titkára volt, a rendszerváltozás után Szilvásy jobb kezével, Alács Tiborral együtt képviselte a gyermekszervezetet az ifjúsági vagyon sorsáról szóló tárgyalásokon. – Görözdit 2002-ben Szilvásy György, mint a sporttárca közigazgatási államtitkára engedte az állami presztízsberuházások közelébe, majd a minisztériumot irányító Gyurcsány Ferenc is ott tartotta például a 2006-os úszó Eb létesítményfejlesztési zsűrijében – írja a hetilap.
Görözdi mellett három olyan személyt említ meg az újság, akik szintén kiemelt szerepet kaptak a kormányzati negyed háttérmunkálataiban, és akik a volt kancelláriaminiszter környezetéből kerültek ki. Hajdu Miklós a tervpályázat bírálóbizottságában döntnökösködik, ő 2002-ben váltotta Szilvásyt a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség élén, majd a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztériumban vállalt munkát. Hajdu Endre, a kormányzati negyed területét kijelölő bizottság tagja volt, önéletrajzából kiderült: „1972-ben az akkori ifjúsági szövetséghez (a KISZ-hez) kerül, mint a beruházások műszaki irányítója, és ezzel hosszú távra elkötelezi magát az államigazgatás műszaki irányítási feladatai mellett”. – A Horn-időszak Miniszterelnöki Hivatalának üzemeltetési főosztályvezetőjeként és a Nemzetbiztonságért Emlékplakett tulajdonosaként is jegyzett Hajdu Endre 2002-ben Szilvásy oldalán tért viszsza az állam-, illetve a sportigazgatásba – olvasható a Heti Válaszban, amely szerint Keszthelyi Pétert is a bizalmi emberek közé sorolja.
Jogi szakértőként állandó részese a beruházással összefüggő döntéseknek Poczkodi Balázs, az OVB SZDSZ-es delegáltja, aki az önkormányzati tárca sport szakállamtitkársága PPP-irodájának is dolgozik, amelynek irodavezetője Antalóczi Zoltán, a kormányfői Altus Zrt. felügyelőbizottsági tagja. – Az Altus-háló volt tagjai közül Rákosi Ferenc, valamint Kalicz Anita és Sarlós Miklós is megjelent már a kormánynegyed kialakításában segédkező szerveknél, utóbbiak a helyszínt biztosító MÁV Zrt. ingatlangazdálkodói csapatában. A projektmonitoring bizottságban feltűnt Tunyogi László, az Altus-Perfekt cégközösség egykori üzletág-igazgatója is, aki még az MSZMP KB munkatársaként kezdett, a Horn-időkben pedig a Miniszterelnökség közbeszerzési és gazdasági igazgatóságának vezetője volt. Tunyogi közvetetten érdekelt az Econ-Trust Kft.-ben is, amely az új minisztériumi épületegyüttes most futó tendereinek fő-fő lebonyolítója.
Gyökeres Viktor háborúja: a Sporting elnöke porig alázta a focistát
