Nem ez az első eset, hogy Grúzia szuverenitása megsértésével vádolja Oroszországot, ám Moszkva mindannyiszor tagadta az állításokat. Ezúttal azonban a tbiliszi vezetésnek nemcsak radaradatok állnak a rendelkezésére, hanem kézzelfogható bizonyítékok, a becsapódott rakéta darabjai cirill betűs feliratokkal, amelyeket az országba akkreditált külföldi tudósítók is megtekinthettek.
A grúzok szerint a nagyméretű, egytonnás rakéta a fővárostól mintegy 65 kilométerre északnyugatra fekvő Citelubani falu mellett – nem messze az oroszbarát szakadár Dél-Oszétiától – egy gabonamezőn csapódott be helyi idő szerint hétfőn este fél nyolckor. Vano Merabisvili belügyminiszter azt nyilatkozta, hogy a fegyvert két Szu–24 típusú bombázó egyike indította, amelyek a radarok tanúsága szerint Oroszországból repültek be az országba, mintegy hetven kilométer mélységben, majd ugyanazon az útvonalon kifelé. Behívatták a külügyminisztériumba az orosz nagykövetet, hogy tiltakozzanak Moszkvánál az eset miatt. A helyszínen vizsgálódnak az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet dél-oszétiai megfigyelői is. Alekszandr Drobisevszkij, az orosz légierő főparancsnokának munkatársa kijelentette: a légierő gépei sem hétfőn, sem kedden nem repültek be grúz területre. Az orosz külügyminisztérium szerint provokáció történt.
Nem sokkal később Dél-Oszétiában jelentették be, hogy egy grúz Szu–25-ös vagy L–39-es repülőgép sértette meg légterüket, és rakétákat lőtt ki egy falura, különösebb károkozás nélkül.
Megfigyelők a tv-képek alapján nem hagynak kétséget afelől, hogy valóban egy szovjet-orosz gyártmányú, nagyméretű rakéta csapódott be Grúziában, ám arra is felhívják a figyelmet, hogy ilyenek a legtöbb szovjet utódállam arzenáljában megtalálhatók. Egyes források ugyanakkor nem zárják ki, hogy egy új gyártású H–59M Ovod–M levegő-föld rakéta darabjai látha-tók a felvételeken, amelyet viszont csak az orosz légierő rendszeresített Szu–24-es bombázóihoz.
A klubvilágbajnoki siker magyar kulcsfigurája: nélküle nem nyerhetett volna a Chelsea
