A kormányoldali lap „kiderítette”: a Magyar Nemzet által írtak nem felelnek meg a valóságnak, a rendőrség nem indít nyomozást. Emlékezetes, hogy lapunk feltárta és rejtett kamerás felvételekkel bizonyította, a Veres gyerekek az általuk rendezett fesztiválon a működésért pénzt követeltek egy büféstől, akinek az adott területre már volt érvényes működési szerződése.
A Népszabadság szerint viszont a büfés nem érezte zsarolásnak a Veres fiúk ajánlatát. Mint megírtuk, Veres Gábor azt az „ajánlatot” tette a vendéglátósnak, hogy vagy fizet 300 ezer forintot a fesztivált szervező alapítvány számlájára, vagy ellehetetlenítik működését. Baracsi Lajos, a büfé tulajdonosa lapunknak elmondta: a Népszabadság újságírója nem idézte korrektül a szavait, és mindenáron azt akarta kihúzni belőle, hogy a Veres fiúk nem zsarolták meg, és az általuk kért összeg nem védelmi pénz.
*
– Én nem tudom jogilag megítélni az esetet, ráadásul az újságíró addig és olyan módon kérdezgetett, amíg azt nem hallotta, amit akar – mondta Baracsi. Mi újra feltettük a kérdést a tulajdonosnak, szerinte zsarolás volt-e, hogy a Veres fiúk pénzt kértek tőle egy olyan tevékenység folytatására, amelyre neki – mármint Baracsinak – az adott helyen és időben volt érvényes szerződése. – Igen, ezt zsarolásnak érzem – mondta a büfés. A fiúk egyébként beváltották fenyegetésüket: mivel a büfés nem fizetett, a fesztivált biztosító In-Kal Security embereit vezényelték a kiskocsma elé, és megakadályozták, hogy a vendégek ott vásároljanak.
A Veres fiúkkal tavaly is összetűzésbe keveredett a büfés. Akkor a miniszter gyerekeinek barátja, Tokai Tibor (ő a fesztivál legnagyobb vendéglátósa, nem mellesleg a Veres család barátja) fojtogatta is a büfést. A napvilágra került, Baracsi és Veres Gábor közt lezajlott beszélgetést rögzítő rejtett kamerás felvétel alapján azt lehetett feltételezni, hogy a fojtogatásnál jelen volt Veres Tamás, Tokai Tibor barátja is. Baracsi Lajos e tényt cáfolta a Népszabadságnak, annyit azonban lapunknak elmondott, hogy a fojtogatós esetnél jelen volt – és nem lépett közbe – a fesztiválnak helyet biztosító fürdő vezetője, Kormány Ferenc és a fürdőt üzemeltető, városi tulajdonban álló kft.-t irányító Márku György is.
A részletekre rávilágítanak a lapunk birtokában lévő, Baracsi Lajos és Veres Gábor között idén lezajlott beszélgetést rögzítő felvételek. Ezek alapján világos – hogy az általunk korábban leírtaktól némiképp eltérően – Veres Tamás az erőszakos cselekmény után percekkel érkezett a helyszínre, aki „erőből” lépett fel, és viselkedésével kiállt barátja, Tokai Tibor fojtogatós cselekménye mellett.
Baracsi Lajos lapunknak elmondta: nem gondolja, hogy a közte és Veres Gábor között idén lezajlott tárgyalás védelmi pénzről szólt volna, az azonban valóban elhangzott a beszélgetésben, hogy amenynyiben fizet 300 ezer forintot a Veres fiúk mögött álló alapítványnak, akkor garantálják, hogy idén nem esik bántódása. Mint Baracsi elmondta, a tavalyi, Veresék barátja által elkövetett fojtogatást és azt, hogy idén biztonságiak lehetetlenítették el működését, önbíráskodásnak érzi. A Veres fiúk „ajánlatát” pedig zsarolásnak.
Veres Gábor és Veres Tamás tegnapi közleményükben azt írják, hogy lapunk tényfeltáró írását az édesapjuk elleni támadásnak tekintik, továbbá pert indítanak a Magyar Nemzet és a Hír TV ellen. Veres Tamás, a pénzügyminiszter egyik fia azt az indoklást adta az MTI-nek, hogy valótlanul közöltük a történteket. Mint mondta, „a büféssel kereskedelmi tárgyalást folytattak azért, hogy minden olajozottan működjön a fesztiválon”. – Hogy mi maffiózók meg gengszterek lennénk, ezt is teljes mértékben kikérjük magunknak – fogalmazott a pénzügyminiszter fia. A pénzügyminiszter már múlt pénteken bejelentette, hogy jogi lépéseket kíván tenni lapunk ellen, azt azonban nem közölte, hogy pontosan miért.
Eurószázmilliárdokkal támogatná Ukrajnát az Európai Unió
