Délelőtt még küzdött a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, hogy legalább stagnálás körüli értéken maradjon. Délután azonban egy erős eladási hullámtól után zuhanórepülésbe váltott át, aminek köszönhetően már a 28 ezer pontos szint is veszélybe került. A kereskedés végén az index 28 021,25 ponton állt meg, ami 1,62 százalékos csökkenésnek felelt meg, emellé pedig átlagosnak mondható, 33 milliárd forintos forgalom társult.
A nap vesztese egyértelműen az OTP volt. A bankpapírok elhagyták a hetek óta megszokott, tízezer forint feletti helyüket, és 2,5 százalékos esés után 9930 forinton zártak. A 15,5 milliárd forintos forgalmat így tehát nagyrészt az eladók tették ki. Nagyot bukott a Mol is, amit ugyan 13 milliárd forint értékben adtak-vettek, ám 1,1 százalékkal ér most kevesebbet pénteki záróárfolyamánál. Bár a nap elején az olajpapírok még a pozitív tartományban is jártak, ráadásul a társaság reggel egymillió saját részvényt vásárolt vissza, a Mol azonban így sem tudott ellenállni a negatív tőzsdei hangulatnak. A gyógyszergyártóknál is esés volt a nap mérlege: a Richter két százalékkal, míg az Egis 3,2 százalékkal került lejjebb. A Magyar Telekom sem produkált sokkal jobb teljesítményt, részvényei ugyanis 0,6 százalékot veszítettek értékükből, 1,6 milliárd forintos forgalom mellett. Az egyetlen pozitív irányba mozduló részvény az Econet volt. A társaság tegnap jelentette be, hogy lezárta az Est Média akvizícióját, emellett pedig 1,4 milliárdos tőkeemelést hajtott végre. A cég papírjai napközben négyszázalékos emelkedést is mutattak, később azonban a hírek hatására a befektetők realizálták a profitjukat, így végül egyszázalékos növekedéssel zárt a részvény árfolyama.
A forint az euróhoz képest hétfőn visszaerősödött a 250,5 forint/eurós szintre, de pozícióját nem tudta megtartani, így késő délután 251,24–251,54 forintot ért az európai közös valuta.
Trump kivételes megtiszteltetésben részesül
