Ezért a kormány részéről komoly fenyegetés érte a civil szervezeteket: kilenc évre viszszamenőleg ellenőrizni kívánják őket. – Mivel a Zuschlag-ügyben több jelenlegi szocialista államtitkár és a miniszterelnök is érintett lehet, a kormánypártok megpróbálnak más civil szervezeteket is sárral bekenni, vélekedett Balog.
*
Majd megkérdezte, hogy hány egyesület, alapítvány mennyi programját érinti majd vizsgálat, és vajon mindez a civil szervezetek iránti társadalmi bizalmat nem ássa-e alá?
Veres János pénzügyminiszter válaszában kitért arra, hogy a fideszes honatya bizonyos kérdésekben tájékozottabb nála, hiszen ő tárcavezetőként nem ismerheti a nyomozati anyagokat. Erre az ellenzéki padsorokból bekiabáltak, hogy olvassa el a Magyar Nemzet egyik korábbi számát, amelyben az Ocsovai-vallomás egyes részleteit meg lehet ismerni, mire a pénzügyminiszter úgy reagált: „Azt az újságot nem mindenki olvassa.” Veres János ezután kifejtette, a 2002 előtti támogatások odaítélését is kivizsgálják majd, és ígéretet tett arra, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal jogszerűen jár el. Balog Zoltán nem fogadta el a válaszát, az Országgyűlés azonban igen.
A Zuschlag-ügyről közölt a tegnapi Magyar Hírlap újabb figyelemre méltó részleteket: az újság megemlítette, hogy Arató Gergely, az oktatási tárca államtitkár volt az első elnöke a Holnap Városáért Egyesületnek; a szervezet a politikus kőbányai lakásának címén volt bejegyezve. Zuschlag mellett az egyesület korábbi vezetője, Katus Ferenc gyanúsítottja az ügynek.
A napilap információi szerint Arató felesége, Kinisch Ilona a Biztos Pont nevű egyesületnek volt a tagja, elnöke pedig a szintén gyanúsítottként meghallgatott Marsovszky Balázs, a Fiatal Baloldal volt fővárosi vezetője. Az oktatási államtitkár felesége egyébként az ominózus időszakban a főváros civil szervezetei bizottságának is a tagja volt, és a Magyar Hírlap úgy tudja, hogy ez a grémium többször megszavazott támogatást a Biztos Pontnak és a szintén Katus Ferenc által vezetett Hoppá Egyesületnek. Utóbbi szervezet az Együtt a Harmadik Évezredért Alapítvánnyal hozta létre Kiskunhalason – ahol a városi szocialista párti szervezet elnöke Zuschlag János – azt az ifjúsági információs irodát, amelyet Gyurcsány Ferenc sportminiszter adott át még 2004-ben.
Arató Gergely a Magyar Nemzet kérdésére elmondta: nem igaz, hogy ő volt az első elnöke a Holnap Városáért Egyesületnek, ugyanis ennek jogelődjét, a Fiatal Városért Egyesületet vezette 1999-ig, azóta viszont nem vett részt annak munkájában, hiszen lemondott az elnökségről. Arról pedig a politikusnak nincsen tudomása, hogy felesége tagja lett volna a Biztos Pontnak, állította a Magyar Nemzetnek.
A HVG múlt héten napvilágot látott cikkében szerepelt egy öszszeállítás a büntetőeljárásban érintett szervezetekről. Ezen írás tanúsága szerint a Biztos Pont Ifjúsági Egyesület tizenegymillió forint jogosulatlanul elnyert támogatással hozható összefüggésbe: az Együtt a Harmadik Évezredért Alapítvány mintegy kilenc- millió forint, a Holnap Városért Egyesület 1,6 millió forint, a Hoppá Egyesület pedig 6,8 millió forint támogatást nyert el jogosulatlanul.
Perelne a tiszás pornós, ha nem tűnnek el a róla szóló cikkek, közben pörögnek a filmjei a neten + videó
