Pécsen a hármas számú választókerületben a tavalyi országgyűlési voksoláson – hetvenszázalékos részvételi arány mellett – fölényesen nyert Toller László, a pécsi szocialisták erős embere. Az akkor még polgármester Toller alig néhány hónappal később Dombóvár mellett szenvedett autóbalesetet, azóta is állandó ápolásra szorul, és az éberkómában fekvő politikus parlamenti munkáját sem tudja ellátni.
Bánki Erik, a Fidesz dél-dunántúli regionális vezetője nemrégiben kezdeményezett tárgyalásokat a szocialista párti képviselőkkel Toller László mandátumának ügyében. A politikus a Magyar Nemzetnek elmondta, úgy véli, hogy több mint egy esztendő eltelte után talán érdemes ismét megvizsgálni a kérdést, hiszen a választókerületnek valójában nincs képviselője.
A jogszabályok szerint Toller Lászlót a képviselőségétől csak abban az esetben lehetne megfosztani, ha kezdeményeznék cselekvőképtelenné nyilvánítását, a bíróság pedig gyámság alá helyezné. Az ügyészségen a jogi procedúrát bárki – magánszemély, egy párt vagy civil szervezet – elindíthatja.
Tasnádi Péter, a szocialista párt Baranya megyei elnöke szerint amíg a folyamatot senki nem indítja el – s így a bíróság nem foglal állást az ügyben –, nem is gondolkodnak a teendőkön. Egyelőre tehát szerinte nincs napirenden a volt pécsi vezető mandátumának kérdése. Hozzátette, a párt tagjai továbbra is bíznak abban, hogy Toller László felgyógyul, addig azonban országgyűlési képviselőtársaival közösen – hiszen immár ő is a parlament tagja – intézik a hármas számú körzet választóinak ügyeit. Bár Tasnádi úgy vélekedik, a táppénz mindenkit megillet, a városban sokak szerint megválaszolatlan kérdéseket vet fel a következő év januárjában újra esedékes vagyonnyilatkozat. A képviselők jogállásáról szóló törvény szerint ugyanis a parlament tagjainak minden év elején vagyon-, jövedelem- és gazdasági érdekeltségi nyilatkozatot kell tenniük, amelyhez kötelesek csatolni a közös háztartásban velük élő házas- vagy élettársuk, valamint gyermekeik nyilatkozatát is. A beadvány elmulasztása esetén a képviselő tiszteletdíjban nem részesülhet, jogait nem gyakorolhatja – ám Toller László esetében idén is már felesége, Toller Tünde nyújtotta be és írta alá a nyilatkozatot.
A pécsiek szerint egyértelmű, hogy miért nem kívánják az ügyet bolygatni az ellenzéki pártok sem: az emberiességi okokon túl még a jobboldali szavazók felé sem lenne jó üzenet, ha a baranyai megyeszékhely magatehetetlen politikusát ellenzéki kezdeményezésre fosztanák meg mandátumától. Arról azonban Bánki Eriknek sincs tudomása, hogy a jogi procedúra elindítását kezdeményezték volna.
Perelne a tiszás pornós, ha nem tűnnek el a róla szóló cikkek, közben pörögnek a filmjei a neten + videó
