2002. február 12. előtt: Oláh János MIÉP-es önkormányzati képviselőt, országgyűlési képviselőjelöltet Angyalföldön durván bántalmazzák, baseballütővel összetörik az orrát, és megrugdossák, miközben azt ordítják, takarodjon a MIÉP-es k… anyjába. Otthonából hívták el mobiltelefonon azzal a legendával, hogy néhány kopogtatócédulát kívánnak részére átadni. Oláh nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenved.
2002. február 22. előtt: Orbán Viktor és Torgyán József fényképével illusztrált szórólapok váltanak ki felháborodást Szegeden. „Halál Orbánra, minisztereire, támogatóira! Gázkamrába az elit értelmiséggel, a dolgozó nép árulóival, a fasiszta gazemberekkel!” – szól a szöveg. A hátlapon Bartha László akkori polgármester arca szerepel a következő írás társaságában: „Nem elég leváltani, ki kell irtani a fasiszta gazembereket! Gázkamrába velük!”
2002. március 1.: Egy nagykőrösi fideszes városi képviselőnek fenyegető céllal maró anyaggal öntik le az autóját a képviselő-testület ülése közben. Zágráb Nándor éppen az MSZP–SZDSZ-támogatással megválasztott polgármester tanácsadói szerződéseit firtatta. Az alföldi városban a jobboldal helyi képviselőit akkor már sokadik atrocitás éri.
2002. március 13.: Az MDF szanki elnökét Kiskunhalason megverik az MSZP aktivistái. Miután O. László figyelmeztette a szocialista plakátragasztókat, hogy ne más pártok hirdetményeire ragasszák a sajátjaikat, az idős férfit megragadják, földre teperik, és fejét betonba verik. Az MDF-es helyi elnök kórházba kerül.
2002. március 21. előtt: A brutálisan összevert bicskei MDF-es képviselő, Ehmann János közli, hogy felismerni véli támadóit, akik ájultra verték, arcát összeroncsolták. Ehmann társát telefonon szintén megfenyegették. A feljelentést tevő képviselő egyértelműen politikai indítékra gyanakszik, ugyanis korábban plakátozás közben fenyegetés érte.
2002. március 24.: Az MDF egy másik helyi képviselőjét is megfenyegetik Kiskunhalason. Amikor Cs. Mihály a hét végén választási felhívásokat osztogat, két fiatalember odalépve hozzá lökdösni kezdi. Azzal fenyegetik meg, hogy elvágják a torkát, ha nem hagyja abba a terjesztést. A bántalmazást követően elmenekülő képviselő gyanúja szerint MSZP-hez közel álló fiatalok voltak a támadók.
2002. április 1.: Büntetőfeljelentést tesz az a pécsi asszony, akit minden előzmény nélkül megrúgott és ocsmány szavakkal sértegetett egy férfi a baranyai megyeszékhely belvárosában. A bűne csupán az volt, hogy kokárdát viselt.
2002. április 15. előtt: „Atya, amennyiben a misén a Fideszt említi, akkor önnel végzek!” – mondja egy férfihang a zsámbéki plébános üzenetrögzítőjére. Dékány Árpád ciszterci szerzetes ezzel egy időben közleményt ad ki, mivel az utóbbi napokban egyre több támadás érte a keresztény értékrendet nyíltan vállaló intézményeket, személyeket.
Egy újabb eset: ismeretlenek megrongálják a pécsi ciszterci atyáknak a rendház zárt udvarán parkoló autóját.
Jánoshalmán egy nyugdíjas katolikus papot inzultálnak a szocialista plakátragasztók, amiért az arra kéri őket, hogy a plébánia kerítésére ne helyezzenek falragaszt. Helyi lakosok azonban a tisztelendő védelmére kelnek, és megakadályozzák a fizikai bántalmazást. Egy órával később a pap durva hangnemű fenyegető telefonhívást kap a plébánián.
2002. április 18. előtt: Az országgyűlési választások második fordulója előtt egy Baloldali Akciófront nevű szervezet életveszélyesen megfenyegeti egy Csurka Istvánhoz címzett levélben a MIÉP elnökén kívül Orbán Viktor miniszterelnököt, Pokorni Zoltánt, a Fidesz elnökét, Áder Jánost, az Országgyűlés elnökét, Kövér Lászlót, a Fidesz ügyvezető alelnökét, Dávid Ibolyát, az MDF elnökét, valamint Farkas Flóriánt, a Lungo Drom elnökét. A küldeményben azt írják a terroristák: „Felszólítjuk Orbán Viktor bukott miniszterelnököt és az összes kollaboráns, fasiszta összeesküvő koalíciós vezetőt, hogy 2002. 04. 18-án éjfélig nagy nyilvánosság előtt megtartott sajtótájékoztatón ismerjék el vereségüket!” Az akciófront golyó általi halált helyez kilátásba a felsorolt politikusoknak, ha követelései nem teljesülnek. Csurka István egy másik fenyegető küldeményben éles pisztolylőszert kap.
2002. április 18. előtt: Egy pisztollyal vagy fegyvernek látszó tárggyal fenyegetik meg és sértegetik a Fidesz VI. kerületi szervezetének egyik aktivistáját, tanú előtt, plakátragasztás közben. S. Miklós a fegyvernek látszó eszközt a fejéhez tartó emberben az MSZP plakátozóinak egyikét ismeri fel.
2002. április 19.: A két választási forduló közt olyan súlyosan bántalmazzák Pártl Lászlót Bicskén, hogy kórházi kezelésre szorul. Az építészt saját irodájának ablakán rángatják ki, s két-három ismeretlen „Nesze neked, Viktor!” felkiáltással véresre veri, míg el nem veszti eszméletét.
2002. április 21.: Illés Zoltánt, a Fidesz VI. kerületi képviselőjelöltjét tettleg bántalmazza egy férfi, amiért szóvá tette, hogy a szocialista aktivisták videofelvételeket készítettek a szavazókör előterében.
2002. július 4.: A választási szavazócédulák megőrzését és újraszámlálását követelve autókkal zárja le egy csoport az Erzsébet hidat. A rendőrök feloszlatják a több száz főre duzzadt tömeget, és több embert elvisznek. A rendszerváltás óta példátlan esetre is sor kerül: egy rendőr szolgálati lőfegyverével fenyegetőzik. Ezt követően a Kossuth téri bejelentett legális tüntetéshez csatlakozik több ezer ember, ahol hasonló kívánságokat fogalmaznak meg. Amint azt a bíróság később kimondja: a tömeget itt törvényellenesen oszlatták fel. Az esti órákban a rendszerváltás óta először vetnek be könnygázt a Kossuth térről már gumibotokkal, pajzsokkal kiszorított és begyűjtésekkel megtizedelt polgárok ellen a rohamrendőrök. 1990 óta páratlan módon több újságírót, fotóst is bántalmaznak a rendőrök.
2002. július 28.: A Művészetek Völgyében a kapolcsi fesztiválra látogató Medgyessy Péternek „beszól” egy gimnazista, aki a kormányfő ügynökmúltjára utalva árulónak nevezi a miniszterelnököt. A Nemzetbiztonsági Hivatal alkalmazottai azonnal elfogják, majd feljelentik a fiatalkorú Loppert Dánielt, akit így hosszadalmas büntetőeljárás alá vonnak.
2002. augusztus 7.: Életveszélyesen megfenyegetik Balogh Lászlót, a Medgyessy Péter miniszterelnök D–209-es titkosszolgálati múltját vizsgáló parlamenti bizottság elnökét. Az MDF-es képviselő egy Parabellum típusú pisztolyba való éleslőszert talál reggel a szigorúan őrzött Képviselői Irodaházban lévő dolgozószobájában az egyik széken.
2002. augusztus 11.: Lovas István durva, verbális megtámadása után Tasnádi Péter „őrző-védő vállalkozó” bejelenti az MSZP közeli ATV televíziós csatornán, hogy egyenként fogja levadászni a „szélsőjobboldaliakat”. A Magyar Nemzet publicistájának címezve azt is mondja: „Azt akarom, hogy eltűnjön, le fogjuk vadászni őket. A Bayert is, őt is, és az összes többit.”
2002. október 4.: Kiderül, hogy Berkecz Mária, a Millenáris Kht. volt vezetője a koncepciós rendőrségi eljárás miatt ideg-összeroppanást kapott. A kétgyermekes családanyát egynapos fogsága alatt súlyosan megalázták, testüregi motozást alkalmazva kétszer is átvizsgálták.
2002. november 12. előtt: Házkutatást tartanak annál a Csépányi Nóránál, akit veszélyeztetett terhessége ellenére már korábban is embertelen módon meghurcolt a rendőrség, s zaklatásaik miatt hét hónapra szülte meg augusztusban gyermekét. A Happy End Kft. ügyvezető igazgatójánál a házkutatást annak ellenére végrehajtják november elején, hogy otthoni ápolásra szoruló, pár hónapos koraszülött kisbabáját még a családtagok sem látogathatják a fertőzésveszély miatt.
2002. december 1.: A Kempinski Szálló előtt erőszakkal feloszlatják azt a száz-kétszáz résztvevős tüntetést, amelyen az ellen tiltakoztak, hogy Medgyessy Péter a román miniszterelnökkel együtt ünnepelte Erdély 1918-as elcsatolását.
(A strasbourgi székhelyű Emberi Jogok Európai Bírósága az ügy kapcsán ítéletet hozott. Eszerint az előre be nem jelentett, úgynevezett spontán tüntetések jogszerűnek tekinthetők mindaddig, amíg békésen, rendbontás nélkül zajlanak. Vagyis a december elsejei tüntetés feloszlatása nem volt sem indokolt, sem pedig jogszerű.)
2002. december 13.: Jogszerűtlenül elkobozzák a rendőrök egy magánszemélytől azt a szórólapot, amelyet a Medgyessy–Nastase közös ünneplés elleni tiltakozás céljából kívántak sokszorosítani.
2003. február 21. előtt: Megfélemlítési célzattal házkutatást tartanak Barna Tibornál, aki egy civil tüntetésen transzparensén vörös csillagot és sarló-kalapácsot is használt a D–209-es múltú miniszterelnök bírálatára. A hatóság bizonyítékul azokat a festékesflakonokat foglalta le, amelyekkel a tábla készült. Az eljáró ügyész vádat emel a bíróságon.
2003. június 16.: A nyílt utcán megtámadják és véresre verik Szász Károlyt, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnökét, aki a Pannonplast-ügyben vizsgálódik. (Ez a feltárás vezet a kormány közeli körökkel szoros üzleti kapcsolatban álló Kulcsár Attila nevével fémjelzett K&H-botrányhoz.) A PSZÁF elnökét ért atrocitást Medgyessy Péter bagatellizálja és a jobboldal elleni vádaskodásra használja fel, azt sejtetve, hogy önmerénylet történt.
2003. október 2.: A Kvassay hidat lezáró tíz tüntetőt vesz őrizetbe a rendőrség, akik a szocialista csepeli kerületi vezetés kórházbezárása ellen tiltakoznak. A bíróság később szabálysértés hiányában megszüntette az eljárást.
2003. október 28.: Özvegy Fáky Lászlónét, a megismétlendő demecseri időközi polgármester-választás fideszes jelöltjét életveszélyesen megfenyegetik. Előző nap este egy férfi, aki Istvánként mutatkozik be, telefonon közli Fákynéval, hogy jól gondolja meg, hol fog közlekedni, mert meg fogja ölni. Másnap reggel egy nő is felhívja telefonon, és hasonló tartalmú nyilatkozatot tesz.
2003. december 1.: A Legfelsőbb Bíróság által később törvénysértőnek talált módon feloszlatja a rendőrség a Lelkiismeret ’88 csoport jogszerűen bejelentett tüntetését, és ötvenegy főt őrizetbe vesz a Budapest Kongresszusi Központ előtt. A fáklyás demonstrálók Medgyessy Péter háza elé akartak vonulni, hogy ismét tiltakozzanak a magyar–román miniszterelnöki közös ünneplés ellen annak első évfordulóján.
2003. december 7.: Kékesi Tibor MSZP-s országgyűlési képviselő szomszédnőjére támad közös garázsuk előterében, amiért az asszony filmre veszi a politikus rossz helyen álló autóját. Bár az asszony keze megsérül, ruhája pedig elszakad a – szintén videóra vett – tettlegesség következtében, hiába jelenti fel testi sértésért Kékesit, a parlamenti többség nem függeszti fel annak mentelmi jogát.
2003. december 24.: A Tilos Rádió egyik műsorvezetője élő adásban kijelenti: „Kiirtanám az összes keresztényt”, s ezzel széles körű, hónapokig tartó közfelháborodást vált ki. A kormány abszurd módon a társadalmi tiltakozást a jobboldal további támadására és szélsőségességgel, kirekesztéssel történő megvádolására használja fel.
2004. április 9.: A fővárosi közgyűlési többség nem vizsgálja, hogy Lakos Imre SZDSZ-es képviselő több tanúval igazolhatóan megfenyegetett egy fideszes városatyát, Schneller Domokost. Az SZDSZ-es politikus ugyanis azzal fenyegetőzött, képviselőtársának édesapja – Budapest főépítésze, Schneller István – elveszítheti állását.
2004. április 9.: Lényegében háborúra készíti fel az MSZP kampánytréningje, az úgynevezett Csapatjáték részeként az aktivistáit. Ron Werber, az izraeli kampánytanácsadó kifejti: fasisztának tartja a Fideszt. Tóbiás József szocialista pártigazgató és parlamenti képviselő katonákként szólítja meg a résztvevőket, akiknek uralniuk kell az utcát. Szerinte olyan agresszívnek kell lenniük az aktivistáknak, hogy akár ők köszönjenek először reggel, s ők kívánjanak még jó éjszakát is az embereknek. Úgy fogalmaz: nem érdeklik az etikai és választási kódexek, mert ezen a meccsen fair play díjat nem osztanak. „Le kell rohanni az embereket!” – jelenti ki a Magyarországon feketén (a hatóságok szerint „turistaként”) dolgozó izraeli kormánytanácsadó, a negatív kampány atyja.
2004. április 15.: A rendőrségnek valaki egy telefonfülkéből azt jelenti be, hogy merénylet készül Orbán Viktor ellen a gazdagréti lakossági fórumon. A hatóság nem találja a jelzést leadó személyt.
2004. április 23.: „Te is sorra kerülsz!” szöveggel kap fenyegető üzenetet Bayer Zsolt a mobiltelefonjára a Péntek 8 adása után. A műsor vendége Demeter Ervin, a brókerbizottság elnöke volt, és a K&H-ügy részleteit taglalták.
2004. május 3.: Pécsett egy tízemeletes lakóházban mindenhová becsönget két férfi, és közbotrányt okoz, mert trágár hangnemben, a polgári oldalt durván szidalmazva, az MSZP részére követeli az ajánlócédulákat az európai parlamenti választásra.

Repülni félt, lopni nem – ő volt a 20. század leghírhedtebb magyar tolvaja