Javult az ország egyensúlyi helyzete, ugyanakkor a reformok jobb kommunikációjára és érthetőbb, részletesebb indoklására van szükség – összegezték az MSZP Baloldali Tömörülés Platformja tanácskozásának vezérszónokai, akik érdekes módon Gyurcsány Ferenc nevét jószerivel ki sem ejtették, helyette rendre a kormányról beszéltek. Lendvai Ildikó frakcióvezető azt hangoztatta, hogy tovább kell menni egy igazságosabb rendszer felé vezető úton. Az egészségügyi biztosítási rendszer átalakításával kapcsolatban célként nevezte meg a szolidaritás erősödését, a javuló és jobban szervezett ellátást, az új rendszerre történő folyamatos átmenet biztosítását. Veres János pénzügyminiszter arról beszélt, hogy az eredményes stabilizáció révén javult az ország egyensúlyi helyzete, így kedvezőbben vehetünk fel hiteleket. Azt állította, hogy számottevően tisztult a gazdaság. Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter a „közbiztonság politikai oldalának” védelmét hangsúlyozva nyilvánvalóvá tette, hogy szerinte a cél az: az emberek ne érezzék magukat megfélemlítve.
Kiss Péter, a Baloldali Tömörülés Platform elnöke, kancelláriaminiszter közölte: nem beszéltek eleget arról, mit miért csináltak, ezért „házhoz kell vinni a politikát”, jobban, érthetőbben kell elmagyarázni, miért szükségesek a változtatások. Példával is szolgált: hogyha a tandíjról van szó, akkor érthető módon mindenki azt mondja, nem akar fizetni azért, ami korábban ingyenes volt, de meg kell értetni, a legjobban tanulók nemhogy fizetni nem fognak, hanem pluszpénzt kapnak a teljesítményükért.
Kiss Péter a Zuschlag- és a Weiszenberger-ügyre utalva – némileg szerencsétlenül – úgy fogalmazott a tanácskozáson, hogy nincs szocialista politikus, „aki ne kívánná ezeket a háta közepére”. A kormány élen fog járni a rendcsinálásban és az igazság kiderítésében – hangoztatta, nyomatékosítva: nem hagyjuk, hogy a politikai baloldalról „néhány tróger” miatt általánossá váljon az a nézet, ezek így kívánnak meggazdagodni és morálisan tarthatatlanok.
Csintalan Sándor, az MSZP volt ügyvezető alelnöke, a Hír TV munkatársa lapunknak úgy vélekedett: Kiss nemcsak Zuschlagékra gondolt, hanem üzent Gyurcsánynak és körének is. – Forrong a párttagság és a vezetés is, hamarosan akár kenyértörésre is sor kerülhet, ám most nincs olyan meghatározó ember, aki a siker biztos reményében felvehetné a zászlót – állítja Csintalan, aki szerint a Baloldali Tömörülés elnöke nem biztos, hogy feltétlenül a legalkalmasabb a morális megtisztulás levezénylésére.
Úgy látja, hogy a Gyurcsány klán szinte minden hatalmat megragadott, de a felelősséget ügyesen elosztotta. A kormányfő-pártelnök menesztését pedig megnehezítheti az, hogy az erős emberek egyben riválisok is, akik közül kiemelendő Kiss Péter mellett Szili Katalin és Szekeres Imre. Kiss és Szekeres ráadásul ősi riválisok, nyomatékosította Csintalan, azonban az egymással és Gyurcsánnyal folytatott háttérküzdelmük arra biztosan jó, hogy rombolják a párt bázisát.

Szegeden dolgozik a Hollandiából hazatért kardiológus professzor, aki robotsebészettel fejlesztene