Múlt héten csak a végrehajtó fellépésére adott ki a Magyar Nemzeti Múzeum egy XVII. századi műkincset, amelyet a bíróság két éve jogerősen gróf Sigray Antal örököseinek ítélt. Most az örökösök levelet írtak Hiller István kultuszminiszternek, Veres János pénzügyminiszternek, Zelles Sándornak, a Kincstári Vagyonigazgatóság vezetőjének, továbbá a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatójának, Kovács Tibornak, az Iparművészeti Múzeum megbízott főigazgatójának, Pálfi Ferencnek és a Helikon Kastélymúzeum igazgatójának, Czoma Lászlónak. Ebben jelezték, hogy a három múzeumban őrzött mintegy 225 műtárgy 43 százalékáról lemondanának, ha a többit harminc napon belül visszakapják. Az ajándékozásra ajánlott műtárgyak között szerepel az a négy értékes festmény is, amelyhez a Nemzeti Múzeum ragaszkodik. Ha a megegyezés tizenöt napon belül nem születik meg, az örökösök további pereket indítanak.
A Sigray család örökösei jelenleg több mint tíz különböző, nagy gyűjteményből próbálják vagyontárgyaikat visszakapni. Az egyik ilyen hagyaték gróf Sigray Antaltól, a két világháború közötti időszak egyik vezető politikusától származik. A németellenes politikát nyíltan vállaló főrendet az 1944-es megszállást követően hurcolták koncentrációs táborba, amit túlélt. Műtárgyait 1943-ban a németek, 1952-ben pedig a kommunisták elől múzeumokban helyezte letétbe. A kilencvenes évek közepén a Balaton Múzeum és a Szépművészeti Múzeum a kért képeket önként átadta. A műtárgyak kiadásáról öt éve majdnem sikerült megegyezni a Nemzeti Múzeummal is, ám Ocskay Johanna portréját végül a végrehajtás után kaphatták vissza az örökösök múlt pénteken.
A kulturális tárca szerint a Nemzeti Múzeum törvényt sértett, mivel miniszteri engedélyt kellett volna kérni a festmény kiadásához. Más jogi vélemény szerint az engedélyre nincs szükség, mivel a műtárgyak letétben vannak.
A 18. születésnapján úgy elkötötte anyu kocsiját a fiatalember, hogy az egész környéken elment az áram
