A múlt héten még cáfolta Wekler Ferenc, hogy távozni szándékozna a DDRFT elnöki posztjáról, bár Fodor Gábor, a környezetvédelmi tárca vezetője már akkor is úgy nyilatkozott, hogy vissza szeretné rendelni őt a pozícióból. Fodor most el is fogadta párttársa lemondását.
A szőlőtelepítési támogatásoktól kezdve több vitatott ügybe keveredett Wekler távozásának előzményei közé tartozik, hogy a regionális tanács elnökeként szeptemberben azonnali hatállyal felmondott Miszler Miklósnak, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. vezetőjének. Az ügyvezető eltávolításának egyik oka az az ellentét lehetett, ami a tanácsban helyet foglaló szocialisták és Wekler között alakult ki a tavalyi tisztújítás óta. A nagyobbik kormányzó párt tagjai már akkor sem nézték jó szemmel, hogy a környezetvédelmi tárca liberális delegáltja, nem pedig Tasnádi Péter, Pécs szocialista polgármestere ülhetett az elnöki székbe.
Az elnök ráadásul nyáron öszszerúgta a port Szabó Loránddal, Dombóvár első emberével is, aki javasolta, vizsgáljanak meg egy olyan pályázatot, amelyben Wekler családtagjai is érintettek lehetnek. Erre válaszul az elnök az MSZP-s Szabót vádolta meg ugyanezzel. A parlament volt alelnöke egy idő után tehát a baloldalon is megosztó politikusnak számított, s forrásaink szerint a szocialisták a tanács munkáját hátráltató személyiségnek tartották az SZDSZ-es politikust.
Hargitai János, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke szerint Bajnai Gordon önkormányzati miniszter Miszler távozása kapcsán úgy nyilatkozott, hogy az ügyvezető felmentésére azért került sor, mert kockázatot jelentett volna számukra további alkalmazása – igaz, Hargitai meg úgy vélekedik, sokkal inkább érvényes lehet ez Weklerre. A Fidesz országgyűlési képviselője azt mondja, az elnök eltávolítása csak idő kérdése volt, most viszont nem kizárt, hogy sokkal jobban fizető pozícióba küzdi fel magát.
Az utódlásról már elkezdődtek a találgatások: a legvalószínűbb befutónak Bretter Zoltán, az SZDSZ pécsi elnöke számít. Kérdésünkre a szabad demokraták volt országgyűlési képviselője nem cáfolta, hogy szóba került a neve, ám döntés hiányában egyelőre nem kívánt bővebb tájékoztatást adni.
A bölcsészvégzettségű politikus „jelöltsége” megvilágíthatja azt is, hogy a pécsi közgyűlésben vélhetőleg milyen alku után szavazta meg a napokban – egyhangúlag, SZDSZ-es támogatással – a baloldali többség a harmadik alpolgármesteri pozíciót. Úgy tudjuk, a szavazás előtt a közgyűlésben helyet foglaló két SZDSZ-es képviselő nem támogatta az új poszt létrehozását, s ha kitartanak álláspontjuk mellett, Tasnádi Péter kezdeményezése is kudarcot vallhatott volna, súlyos presztízsveszteséget okozva ezzel a helyi MSZP-nek.
A történtek után azonban úgy látszik, hogy a háttérben valószínűleg sikerült a szocialistáknak Bretterrel megegyezniük, felajánlva neki: ha igennel voksol az alpolgármester-választáson, cserébe elfoglalhatja Wekler Ferenc helyét a kormányzati és EU-s forrásokat felügyelő régiós tanácsban.
A pojáca Magyar Péterről hamarosan mindenki megtudja, milyen ember
