Újraszabták a kiskunhalasi MSZP-t

Várnai László kiskunhalasi polgármestert választották meg az MSZP újjászervezett városi szervezete elnökévé szombaton. A választásra azért volt szükség, mert a kiskunhalasi szervezetet a szocialista párt országos etikai bizottsága feloszlatta. A Zuschlag vezetése alatt fiktív módon „felduzzasztott” szervezet több mint ötszáz fős létszáma a tagregisztráció után az ötödére csökkent. Október elején megírtuk, hogy a helyi szocialisták két évvel ezelőtt tisztázni szerették volna Zuschlag János gyanús szerepét, mivel munkatársaival számos középiskolai diákot MSZP-taggá nyilvánított, de az országos pártvezetés ebben nem mutatkozott partnernek.

Zsebõk Csaba
2007. 11. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Zuschlag-ügy kirobbanása után párttagságát a helyi szervezetben felfüggesztő Várnai László a helyi szervezet elnöki tisztére egyhangúlag kapott jelölést, végül az 50 igazolt tag közül 47-en rá szavaztak. A taggyűlés elején részt vett Lendvai Ildikó szocialista parlamenti frakcióvezető is. Az ülésen végig ott volt a megyei elnökség több tagja és Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese is, akit az országos elnökség a kiskunhalasi szervezet újjászervezésének felügyeletével bízott meg. Megvannak azok a keretek, amelyek mentén az MSZP helyi szervezete a város érdekében tevékenykedni tud – hangsúlyozta Szekeres a szavazás eredményének kihirdetése után. Várnai az MTI-nek azt mondta, hogy a város életére, megítélésére is nagyon rossz hatással volt a Zuschlag-ügy, mert egy „burokba” zárta Kiskunhalast, amiből most ki kell törni. A környező településeken is tisztségviselő-választást tartottak; korábban egyébként ezek tagsága is a kiskunhalasi szervezethez tartozott. A Zuschlag vezetése alatt fiktív módon „felduzzasztott” szervezet több mint 500 fős létszáma a tagregisztráció után az ötödére csökkent. A kiskunhalasi és a környező települések újjáalakult szocialista szervezetei társult szervezetet hoztak létre, amelynek szintén Várnai László lett az elnöke.
A választásra azért volt szükség, mert a kiskunhalasi szervezetet a szocialista párt országos etikai bizottsága feloszlatta. Az országos grémium azért döntött a szervezet feloszlatása mellett, mert két hónappal ezelőtt Zuschlag Jánost, az MSZP Bács-Kiskun megyei területi szövetségének ügyvezető elnökét, a kiskunhalasi szervezet elnökét és társait bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalással gyanúsította meg a megyei főügyészség alapítványoknak nyújtott állami pénzek szabálytalan felhasználása miatt. Az előzetes letartóztatásban lévő Zuschlag nem mondott le választott tisztségeiről, de a kiskunhalasi pártszervezet feloszlatása után a párttagsága megszűnt.
Október elején megírtuk: egy helyi szocialista politikus állítása szerint két évvel ezelőtt tisztázni szerették volna Zuschlag János gyanús szerepét, de a pártvezetés ebben nem mutatkozott partnernek. Szabó Károly, az MSZP Bács-Kiskun megyei elnökségének a tagja, kiskunhalasi önkormányzati képviselő egy 2005. február 7-én keltezett dokumentumot mutatott be, amely arról tanúskodik, hogy Zuschlag és munkatársai középiskolai diákokat egy csellel MSZP-tagokká nyilvánítottak. Az akció nyomán a kiskunhalasi alapszerv létszáma rövid idő alatt mintegy 120 főről 500 főre nőtt, aminek az eredményeként Zuschlag a párt megyei területi szövetségének az ügyvezető elnöke lett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.