Eger városa üzent és tüntetett

Új pályázatot írt ki tegnapi közgyűlésén Heves megye önkormányzata a Markhot Ferenc-kórház vagyonkezelői és üzemeltetési jogának átadására, miután a többségi szocialista frakció megtudta, hogy Eger városatyái a grémium tegnapelőtti ülésén szándéknyilatkozatot fogadtak el, miszerint igényt tartanak az egészségügyi intézmény tulajdonjogára.

MTI
2007. 12. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pályázatot ír ki a Heves megyei Markhot Ferenc Kórház-Rendelőintézet működtetésére a fenntartó Heves megyei önkormányzat; az erről döntő tegnapi egri ülés alatt folyamatosan tüntettek a funkcionális privatizáció ellenzői a megyeháza előtt. A demonstráción Szíki Károly színész, a Forradalmi Emlékbizottság vezetője is tiltakozását fejezte ki.
Sós Tamás, a megyegyűlés szocialista elnöke a tanácskozáson felhívta a figyelmet arra, hogy az 500 millió forintnyi adósságot cipelő kórház működése legfeljebb egy-másfél évig biztosítható a tőkebevonás elmaradása esetén. Sebes Gábor, az intézmény igazgatója ehhez hozzátette, hogy csupán az ellátás szinten tartása fejlesztés nélkül 2–8 milliárd forintnyi beruházást igényel a következő öt évben.
Szeleczki János, Eger fideszes alpolgármestere a hallgatóság ovációja közepette ismertette a városi önkormányzat azon csütörtöki döntését, miszerint a kórház átvételét kezdeményezi Eger, és továbbra is önkormányzati fenntartású intézményként működtetné. Tatár László, a megyegyűlés Fidesz polgári frakciójának vezetője is azt javasolta, hogy vegyék le a napirendről a pályázati kiírásról szóló javaslatot, ám az indítvány nem kapott többséget. Herman István frakcióigazgató azzal vádolta a megyegyűlés szocialista vezetését, hogy „csiki-csuki kiskapus mutyi” áll a tender mögött, hiszen a feltételeknek csak egy cég tud megfelelni. A frakcióigazgató ugyan nem, de a jobboldalon ülők közül többen néven nevezték a kiskunhalasi, a hatvani, a gyöngyösi és a parádi kórházakat is működtető HospInvest Zrt.-t. Sőt Fótos Dániel, a frakció tagja „borítékolta” is a nyertest, vagyis egy lezárt borítékot adott át a főjegyzőnek, amelyben állítása szerint a befutó elnevezését rögzítették. A pályázati feltételek között egyébként egyebek mellett az szerepel, hogy a nyertesnek 100 millió forint megfizetése mellett 600 millió forint biztosítékkal kell rendelkeznie, és vállalnia kell, hogy hét év alatt hétmilliárd forint értékű fejlesztést hajt végre az intézményben. A pénzügyi feltételek teljesítése esetén Eger városa is átveheti az intézményt – döntött a közgyűlés.
Tegnap Kazincbarcika önkormányzata is ülésezett, s a várakozásoknak megfelelően új pályázatot írt ki a városi kórház hosszú távú működtetésére. Erről és az előző nyilvános pályázati eljárás indoklás nélküli eredménytelennek nyilvánításáról döntöttek a képviselők tegnap. Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere úgy nyilatkozott, az a feladatuk, hogy a legjobb üzemeltetőt találják meg a csőd közeli helyzetben lévő kórházhoz.
Mint ismeretes, az október 12-én kiírt pályázaton a HospInvest Zrt. mellett a Debreceni Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház, valamint a Medcenter Egészségügyi Szolgáltató Kft.-vel alkotott konzorcium vett részt. Mint kiderült, a három pályázó közül csak a HospInvest Zrt. rendelkezik legalább kétéves kórház-működtetési múlttal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.