A Vármegye Galéria újabb neves alkotó eredetiség jegyében fogant tárlatának ad otthont január 20-ig. A téma a lélek és a kép, az alkotó az 1978-as csíkcsomortáni születésű képzőművész, Csomortáni Gál László. A népművészet gyökereit megtartó, művelő és egyben közvetítő művész egyedi hangulatot árasztó, több száz éves fa bútordarabokra, dagasztókba, használati eszközökre festette-festi a népi motívumokat tematikusan ábrázoló alkotásait, s rovásírással címkézi azokat. A népballadák, mesék, szokások, babonák, hiedelmek és a dolgos mindennapok tükröződnek az alkotások színkavalkádjában, egy darab Erdélyt varázsolva a belváros közepére.
A megnyitón Szántai Lajos művészettörténész a kiállított tárgyak erejét kutatva és méltatva azt hangsúlyozta, hogy a legősibb formavilág elevenedik meg Csomortáni Gál László művészetében, amely a képnyelv által rejtelmekbe kalauzolt képzeletet kapcsolja a valósághoz az antik szekrények, fiókok, ablakok megfestésével. Szántai szavaival élve: a magyar ősvallás, emberi és isteni olvad össze ebben a kiállításban, és válik igaz hitvallássá.
Ősi emlékekre hangolt továbbá Maczkó Mária Magyar Örökség-díjas népdalénekes is, aki előadásával egészen Árpád vezér honfoglaló meneteléséig röpítette a hallgatóságot.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
