Irán hivatalos tiltakozó levelet küldött Washingtonba, amelyben azzal vádolja az Egyesült Államokat, hogy a perzsa állam nukleáris tevékenysége után kémkedett. Manusehr Mottaki iráni külügyminiszter szerint Teherán levele válasz arra a múlt hétfőn nyilvánosságra került amerikai hírszerzési jelentésre, amely megállapítja, hogy Irán már 2003 őszén felhagyott atomfegyver előállítását célzó törekvéseivel. A Fehér Ház és számos nyugat-európai állam azzal vádolja Teheránt, hogy atomprogramja nem békés célú, valójában nukleáris fegyverek előállítását szolgálja. „Az amerikai hírszerzési jelentés hetven százaléka igaz és pozitív, a maradék 30 százalék, amelyben azt állítják, Irán 2003 előtt rendelkezett nukleáris fegyverkezési programmal, hamis” – jelentette ki Manusehr Mottaki, aki szerint a jelentéssel bebizonyosodott, mennyire kiterjedt az amerikai kémek tevékenysége Iránban.
Az Egyesült Államok korábbi ENSZ-nagykövete élesen bírálta az amerikai hírszerzés jelentését. John Bolton a Der Spiegel hírmagazinnak úgy fogalmazott: a jelentés a titkosszolgálatok által szervezett „kvázipuccs” George Bush elnök ellen. „Ez politika a javából, amely titkosszolgálati információnak álcázza magát” – hangsúlyozta Bolton. A volt ENSZ-nagykövet úgy véli, a hírszerző szolgálatok elégedetlenek a washingtoni kormány irányvonalával, s ez az elégedetlenség tükröződik elemzéseikben és cselekedeteikben.
Hevesen bírálta Irán destabilizáló politikáját Robert Gates amerikai védelmi miniszter Manamában, a Perzsa-öböl biztonságáról rendezett nemzetközi konferencián. A Pentagon vezetője felszólította az öböl menti államokat, támogassák azokat a szankciókat, amelyekkel ki lehetne kényszeríteni az iráni urándúsítás felfüggesztését.
Egy tragédiára emlékezett Diogo Jota, mielőtt gólt szerzett Magyarországon
