A százat is meghaladhatja a tegnapi sújtólégrobbanás halottainak a száma a kínai Sanhszi tartomány egyik szénbányájában – adta hírül a Reuters az Új Kína hírügynökség beszámolója nyomán. A szerencsétlenség időpontjában 127-en dolgoztak a mélyben, de a mentők csak 13 embert tudtak kimenekíteni. Negyven bányásznak már megtalálták a holttestét, 74-et pedig egyelőre az eltűntek között tartanak nyilván, de nem sok az esély, hogy túlélhették a katasztrófát.
A mostanit megelőző súlyos bányabaleset mindössze négy nappal korábban történt: Jünnan tartományban több mint 60 bányászt ölt meg a belobbanó metán. Közülük csak 18-nak hozták felszínre a holttestét, de nem kétséges, hogy az a 43 ember, akinek a sorsa még ismeretlen, szintén a mélyben lelte halálát.
A mind gyakoribb katasztrófák fő oka az, hogy az óriási ország növekvő energiaigényei miatt egyre mélyebbről kell felhozni a szenet, s ez növeli a sújtólégrobbanás veszélyét. Bár a biztonságot szolgáló mind szigorúbb rendelkezésekkel igyekeznek mérsékelni a bányaszerencsétlenségek számát, a kínai szénipar még mindig világelső a balesetekben. Csak az elmúlt évben megközelítette az ötezret a halálos áldozatok száma.
Hétfő óta nem tudnak kiszabadítani 11 bányászt abból a Hebei tartományban engedély nélkül működő aranybányából, ahol beomlott egy föld alatti járat – írta tegnap az Új Kína hírügynökség.
Nem kompország – hídország
