A Vám- és Pénzügyőrség Dél-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala jogosulatlan gazdasági előny megszerzése bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen nyomoz a kiskunmajsai Roma Kisebbségi Érdek-képviseleti Szervezetnél. Közelebbről – mint azt Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) szóvivője lapunkkal közölte – az Országos Foglalkoztatási Közalapítványtól nyert vissza nem térítendő támogatások jogosulatlan felhasználása miatt folyik a vizsgálat. Tizenegymillió forint hiányzik ugyanis a Kolompár Orbán vezette kiskunmajsai roma szervezet pályázati pénzeinek elszámolásából.
Ezen túlmenően 2005 óta a Budapesti Rendőr-főkapitányág (BRFK), illetve a VPOP folyamatosan nyomozza az OCÖ 2003–2005 közötti gazdálkodását. A BRFK sajtóirodáján tudomásunkra hozták: eredetileg hűtlen kezelés gyanúja miatt folyt nyomozás – ezt utóbb megszüntették –, ám ennek során 2006 végén adatok merültek fel számvitel megsértéséről, később pedig sikkasztás gyanújáról. Ügyészi utasításra ezek az ügyek átkerültek az ezekben illetékes vám- és pénzügyőrséghez. A VPOP részéről Sipos ezredes elmondta, jelenleg ismeretlen tettes ellen náluk folyik az eljárás.
Nem tett jót az OCÖ jó hírének az sem, hogy botrányos körülmények között választották meg újra a régi elnököt, aki a Magyarországi Cigányszervezetek Fórumának (MCF) elnöke is. Előzőleg, a megyei és országos kisebbségi önkormányzati választásokon hiába kampányolt nyíltan az MCF mellett a kormány, illetve az MSZP, mégis a Farkas Flórián vezette Lungo Drom (LD) nyerte a voksolást. Ennek ellenére az OCÖ tavaszi tisztújító közgyűlésén átcsábításokkal, kopasz izomemberek fellépése közepette Kolompár emberét, Kozák Jánost választotta a közgyűlés elnökének. Kozákról később kiderült, hogy börtönviselt, a közigazgatási hivatal pedig a tisztújítás súlyos szabálytalanságai miatt megismételtette az elnökválasztást, amely aztán Kolompárt hozta ki győztesnek.
Ismét visszás jelenség volt, hogy a régi-új elnök frakciójában olyan emberek is ültek, akiket holokauszt-kárpótlási csalással vádolnak bírósági szakaszban zajló büntetőeljárásban. Egyikük esetében például folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás bűntette és folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétsége a vád, ahol a megcélzott károkozás a 220 millió forintot is meghaladta. Az illető képviselők utóbb lemondtak mandátumukról. A Roma Sajtóközpont idevágó anyaga szerint egyébként tizenkét megyében és Budapesten zárult le vádemelési eljárással a romakárpótlási visszaélések miatt indult nyomozás.
Mindeközben kiderült, hogy feljelentést tesz egy névvel és elérhetőséggel ellátott, életveszélyes fenyegetést tartalmazó
e-mail miatt a roma önkormányzat. Ezt a múlt héten tudatta ifj. Bogdán János, az OCÖ szóvivője. Szerinte „a közjogi méltóságoknak és a politikai elitnek el kellene gondolkoznia azon, kinek a felelőssége, hogy ilyen eltorzult, félelmetes a magyar társadalom, ahol ilyen nyíltan lehet fenyegetni népcsoportokat”. Lapunk szeretett volna megtudni többet az e-mailről, annak tartalmáról és hitelességéről, ám az oco.hu-ra nem került fel a dokumentum, a szóvivőt pedig napok óta nem sikerült elérnünk.
Világhatalom adhat háttértámogatást Oroszországnak
