A piaci verseny még nem minden
A piaci verseny kizárólagossága ellen érvelt Sólyom László köztársasági elnök tegnap a Gazdasági Versenyhivatalban (GVH) a Versenykultúráért díj átadásán. Az elismerést az idén Boytha Györgyné, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának címzetes egyetemi docense kapta. Az államfő szerint ugyanúgy nem helyes azt gondolni, hogy ha van verseny, akkor kitűnően működik a gazdaság, mint az a vélekedés sem állja meg a helyét, hogy az állam csak rossz gazda lehet. – A piacgazdaságnak valóban a verseny az alapja, ám azt tisztességes mederben kell tartani – mondta Sólyom László. Hozzátette: a GVH feladata, hogy ne engedje meg a verseny elfajulását, és ezáltal a verseny betölthesse célját. (MTI)
Felzárkózási válság Magyarországon
Magyarország legnagyobb kockázata, hogy bajaink már felzárkózási válsággá érnek össze – jelentette ki Matolcsy György tegnap, a vállalkozók napján rendezett fórumon. Az adórendszer megérett a radikális változtatásra, a munkát terhelő adók és a tb-járulék csökkentése mellett a forgalmi típusú adók növelése képzelhető el – tette hozzá a közgazdász. A romló versenyképességről és gazdasági helyzetről folytatott vitán elhangzott, hogy noha a magyar munkaerő foglalkoztatása is gondot jelent, ennél is nagyobb
probléma a képzettség hiánya. (MTI)
GMO-importot követelnek
Európa választhat: vagy üres polcok várják nemsokára a vásárlókat az élelmiszerboltokban, vagy Brüsszel végre meggyorsítja a genetikailag módosított takarmányok importjának engedélyezését az állattenyésztés számára – figyelmeztetnek a takarmánygyártók. E cégek régóta panaszolják, hogy az Európai Bizottság szélsőségesnek tartott óvatossága katasztrófával fenyegeti a takarmány- és következésképp az élelmiszer-ellátást az Európai Unióban. Miközben a nemzetközi gabonaárak gyorsan emelkednek, az állattenyésztés gondban van, növekszik a nyomás, hogy a brüsszeli bizottság tovább gyorsítsa a GMO-engedélyezési eljárást. (MTI)
Itt az első kiállás Varga Judit mellett
