Hogy mit jelent manapság a férfi kézilabda BL-ben csoportgyőztesnek lenni, azt pontosan jelzi az első helyezettek névsora: Barcelona, Ciudad Real, Leon, Pamplona, Kiel, Hamburg, Gummersbach, Szeged. Négy spanyol, három német és egy magyar klub. Afelől kevés kétségünk van, hogy a Szeged kvartettjében a Veszprém is elsőként végzett volna, nem harmadikként, de ez felesleges felvetés, mert nem ott szerepelt. És ezért nemcsak a vakszerencsét átkozhatja, hanem a tavasszal elveszített hazai bajnoki címet is.
A klubnál ennek megfelelő az elkeseredettség mértéke, de Hunyadfalvy Ákos elnök, mint mindig, ezúttal is óvakodik a végletes kijelentésektől: „Nem akarjuk, nem is engedhetjük meg magunknak, hogy az érzelmeink elragadjanak bennünket. Közösen tűztük ki a céljainkat, közösen is kell értékelnünk, ezek közül mi valósult meg, mi nem, és miért nem. Ezt meg is tesszük személyre szabottan, a magyar bajnokságra és a BL-re külön-külön, de csak a Dunaferr elleni, csütörtöki mérkőzésünk után.”
Visszatérve a BL-hez és a Szegedhez, innentől négy négyes csoportban zajlik majd a küzdelem, egy kvartettben két-két első és második kap helyet. Tehát a Pick mellé egy spanyol vagy német sztárgárdán túl beesik még az US Ivry, Montpellier (mindkettő francia), Croatia Zagreb (horvát), Gudme (dán), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Celje, Velenje (mindkettő szlovén), Flensburg (német) nyolcasból két további vetélytárs. Ráadásul innen már csak az első jut a legjobb négy közé, az elődöntőbe. Ahhoz, hogy ennek reális esélye maradjon, ma roppant szerencsés kézzel kellene húzni. Olyannal, mint egy körrel korábban.
A Veszprém már mostantól oda-visszavágós, kieséses rendszerben folytatja, és mivel a nyolc BL-harmadikhoz sorsolják a nyolc eredeti KEK-indulót, a következő a kínálat: Tulln (osztrák), Kolding (dán), Valladolid (spanyol), Rhein-Neckar Löwen, Magdeburg (mindkettő német), Steaua Bucuresti (román), Milli Piyango (török), Porto (portugál).
Latorcai Csaba: A kormány segítene Budapestnek
