Az SZDSZ és az MSZP nem emlékezik együtt Wittner Máriával a mai salgótarjáni gyásznapon, ezért még a beszéde megkezdése előtt elhagyják a helyszínt – nyilvánították ki a helyi szocialista és szabad demokrata szervezetek. Ismeretes, Salgótarjánban az 1956. december 8-án eldördült, legvéresebb sortűz évfordulóján rendeznek gyásznapi megemlékezést ma. Ennek fő szónoka Wittner Mária (Fidesz) országgyűlési képviselő, 1956-os forradalmár, egykori halálraítélt lesz.
Ercsényi Ferenc, az SZDSZ Nógrád megyei elnöke a távirati irodával azt közölte, hogy Wittner Mária 1956-os múltja tiszteletre és főhajtásra méltó, de 2007-es közszereplésével demokrata és liberális nem vállalhat közösséget. Wittner szerintük „a Magyar Gárda nagyasszonya, aki nyíltan uszít és lázít, aki utcára hívja a magyarokat 2007-ben”. Az elnök hangoztatta: bár az SZDSZ 1956-ot egyik alapértékének tekinti, azt vallják, hogy nincs helye a polgárokat szembeállító, egymást kirekesztő politizálásnak.
A szabad demokraták úgy tervezik, hogy a 17 órakor kezdődő megemlékezésen a Himnusz elhangzása után leteszik a megemlékezés koszorúját, majd hátat fordítva Wittner Máriának elhagyják a Vásárteret. Dóra Ottó, az MSZP salgótarjáni elnöke maradéktalanul felzárkózott a liberális tervhez.
Lapunk egy éve arról tudósított, hogy az akkori évforduló kapcsán az SZDSZ a Terror Háza főigazgatóját, Schmidt Mária történészt, felkért szónokot nevezte szélsőségesnek és megosztó személyiségnek, vagyis a balliberális bojkottnak immár hagyománya van a városban.
Nyithatja az ablakot, ma éjszaka értelme is lesz a szellőztetésnek
