Wittnert kirekesztő balliberálisok

Joó István
2007. 12. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az SZDSZ és az MSZP nem emlékezik együtt Wittner Máriával a mai salgótarjáni gyásznapon, ezért még a beszéde megkezdése előtt elhagyják a helyszínt – nyilvánították ki a helyi szocialista és szabad demokrata szervezetek. Ismeretes, Salgótarjánban az 1956. december 8-án eldördült, legvéresebb sortűz évfordulóján rendeznek gyásznapi megemlékezést ma. Ennek fő szónoka Wittner Mária (Fidesz) országgyűlési képviselő, 1956-os forradalmár, egykori halálraítélt lesz.
Ercsényi Ferenc, az SZDSZ Nógrád megyei elnöke a távirati irodával azt közölte, hogy Wittner Mária 1956-os múltja tiszteletre és főhajtásra méltó, de 2007-es közszereplésével demokrata és liberális nem vállalhat közösséget. Wittner szerintük „a Magyar Gárda nagyasszonya, aki nyíltan uszít és lázít, aki utcára hívja a magyarokat 2007-ben”. Az elnök hangoztatta: bár az SZDSZ 1956-ot egyik alapértékének tekinti, azt vallják, hogy nincs helye a polgárokat szembeállító, egymást kirekesztő politizálásnak.
A szabad demokraták úgy tervezik, hogy a 17 órakor kezdődő megemlékezésen a Himnusz elhangzása után leteszik a megemlékezés koszorúját, majd hátat fordítva Wittner Máriának elhagyják a Vásárteret. Dóra Ottó, az MSZP salgótarjáni elnöke maradéktalanul felzárkózott a liberális tervhez.
Lapunk egy éve arról tudósított, hogy az akkori évforduló kapcsán az SZDSZ a Terror Háza főigazgatóját, Schmidt Mária történészt, felkért szónokot nevezte szélsőségesnek és megosztó személyiségnek, vagyis a balliberális bojkottnak immár hagyománya van a városban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.