Várható volt a döntés, számunkra csak az volt a kérdés, hogy melyik lehetőséggel él a köztársasági elnök: visszaküldi a törvényt az Országgyűlésnek, vagy az Alkotmánybírósághoz fordul – reagált Varga Ferenc, a Magyar Kórházszövetség elnöke. Hozzátette: úgy látja, így van mód változtatni a jogszabály egyes részletein. Emlékeztetett arra, hogy szakmai szervezetként az egybiztosítós rendszer mellett álltak ki, s nem támogatták a több-biztosítós, üzleti szemléletű modellt.
Intő aktusnak nevezte a köztársasági elnök döntését a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Éger István szerint ismerve a parlamentáris demokráciának nevezett rendszert, rendkívül aggasztó, hogy az Országgyűlés akár változtatás nélkül is elfogadhatja ismét a törvényt. Hozzátette: tart attól, hogy a törvény a „párterőszak révén” valamikor hatályossá válik. Ígéretet tett arra: a szakma dolgozni fog azért, hogy amint politikai esély nyílik rá, visszacsinálják a több-biztosítós rendszert.
Az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint a törvény visszaküldése a legkevesebb, amit az államfő megtehetett. Cser Ágnes, a szervezet elnöke az Info Rádióban úgy nyilatkozott, az egész parlamentet el kell zavarni, ha módosítás nélkül fogadják el a viszszaküldött törvényt. Hozzátette: elvárta volna a köztársasági elnöktől, hogy az Alkotmánybírósághoz forduljon előzetes normakontrollt kérve.
Új tervvel toborozna 114 ezer önkéntest a Bundeswehrbe a német védelmi miniszter
