Nagyvázsony 2006 augusztusában kötött szerződést az OMSZ-szel. A dokumentum tartalmazza: a beruházás 40 millió forintba kerül, s a költségeket a Veszprém Megyei Önkormányzat és a szolgálat fele-fele arányban viseli. Ugyanakkor Nagyvázsony önkormányzata átadta az OMSZ-nek a település egyik jó állapotú, nagy értékű ingatlanát térítésmentes használatra, hogy ott a szolgálat megépítse a több mint tíz községet kiszolgáló mentőállomást. Az épületben eddig a gyermek- és ifjúságvédelem, a családsegítő, nyugdíjasok napközi otthona és ifjúsági pinceklub működött. Az OMSZ által átvett és azóta is parlagon hagyott ingatlanból e funkciókat átköltöztették a művelődési házba.
Fábry Szabolcs polgármester lapunknak elmondta: a mentőszolgálat olyannyira nem törődött az ingatlannal, hogy másfél éve a gazt is az önkormányzat nyírja a telken, ahol azóta sem történt egy kapavágás sem. A polgármester ezért kétszer is levelet írt az OMSZ főigazgatójának, ám csak annyit tudott meg, hogy 2007 januárjától az Egészségügyi Minisztérium „az igazságos hozzáférés és a párhuzamos fejlesztések kiküszöbölése érdekében” országos moratóriumban függesztette fel az állomások építését. A moratórium 2007 nyarán ugyan megszűnt, ám az építkezés azóta sem kezdődött el.
Ezért tavaly októberben Horváth Zsolt fideszes országgyűlési képviselő az egészségügyi miniszternél érdeklődött a mentőállomásról. Kincses Gyula államtitkár válaszában azzal indokolta a beruházás késlekedését, hogy az épület átalakításához szükséges változtatási kérelmet a Veszprém Megyei Önkormányzat csak tavaly július
4-én továbbította az OMSZ-nek. Ám kitért arra is: úgy tudja, a szolgálat 2007. szeptember 20-án „megkezdte a beruházás megvalósítását”. Azóta negyedév telt el. Télen a mostoha időjárási viszonyok között nem ritka, hogy a térség napokig el van zárva a külvilágtól.
– Veszprémből vagy Tapolcáról várhatunk rohamkocsis segítséget. De mi lesz, ha egyszer a mentőautó hiánya miatt történik tragédia a térségben? – kérdezte aggódva a község polgármestere.
Még a szennyestartót is közpénzből vásároltatta Ruszin-Szendi Romulusz az egymilliárdos villába
