Ki lehet majd kórházigazgató?

Nem segítenek a nagy szakszervezeti konföderációk a Ligának és a szociális kerekasztal többi résztvevőjének az egészségbiztosítás privatizációja elleni népszavazás előkészületeiben, noha ők is úgy ítélik meg: az új rendszer felbontja a nemzeti kockázatközösséget, viszszafordíthatatlan, káros folyamatokat indít el, és az egészségbiztosítás 1500 milliárdját akarják átjátszani az üzleti köröknek.

Bákonyi Ádám
2008. 01. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szocialistákhoz közel álló két szervezet vezetője különféle indokokkal magyarázta megkeresésünkre, hogy miért nem vesznek részt az aláírásgyűjtésben. – Ahogy a sztrájkot, úgy a népszavazást sem tartjuk hatékony módszernek ebben az ügyben – mondta Pataky Péter, a kormánnyal vállaltan lojális MSZOSZ elnöke.
Új megvilágításba helyezi a tavaly december 17-én a parlamentben történteket a Hír TV Rájátszás című műsorában lezajlott beszélgetés, amely után Karsai József (MSZP) lapunknak megerősítette Pesti Imre fideszes képviselő információját, hogy kórház-igazgatói posztot és más lehetőségeket ajánlottak fel az egészségbiztosításról szóló törvény megszavazása előtt egyes politikusoknak. – Mások pedig beletörődtek abba, hogy sodródnak, amit egyébként jó páran csak négyszemközt mernek bevallani nekem – tette hozzá Karsai.
Tóth Károly (MSZP) a szabad demokraták hozzáállásáról pedig úgy fogalmazott: „annak nem vagyok a pártján, hogy csak azt szabad tenni, amihez Horn Gábor vagy az SZDSZ hozzájárul”.
Bővebben a 3. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.