Segélyosztás kevermesi módra

Bugyi Ferenc kevermesi polgármestert azzal vádolták meg, hogy nála a segélyosztás jutalmazás, a kedvezményezetti kör pedig gyakran a holdudvar. A Békés megyei település polgármestere politikai ellenfelei aknamunkáját sejti a háttérben.

V. Fehér József
2008. 01. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bugyi Ferenc kevermesi polgármester segélyosztási gyakorlata erősen kifogásolható – hívta fel a figyelmünket egy helybéli lakos. A választás előtt például úgy utalt ki szociális gyorssegélyeket, hogy a fedezet eredetileg nem ezt a célt szolgálta volna. Mindezt az ÁSZ-vizsgálat derítette ki, de már a belső ellenőrzés is felhívta erre a figyelmet. A polgármester igyekezett elébe menni a fejleményeknek, felvéve a kapcsolatot a közigazgatási hivatallal, ahová a testületi anyagokat küldik, és a nyilvánossággal. Az egyik sajtóorgánumban elítélte a téma felvetőit, mondván, a rászorulókból űznek gúnyt.
Informátorunk nem a nehéz helyzetbe jutottak kéréseinek indokoltságát, hanem a gyors kiutalások jogszerűségét vitatta. Bugyi Ferenc a legutóbbi önkormányzati választáson függetlenként indult és nyert, de ezen a vidéken őt mindenki az MSZP köreihez sorolja. Kritikusai szerint esetében ezért az osztogatás az adott időpontban nem volt más, mint választási kampányfogás.
Lévai Lajos alpolgármester – aki szintén független, de a polgári oldallal szimpatizál – azt állította: nem a szegények juttatásait akarják megnyirbálni, hanem a jogosulatlanul támogatottaktól kívánják viszszaszerezni a pénzt. – Azt is a törvény útján, és siker esetén az így befolyt összeget odaadnánk azoknak, akiket illet – fűzte hozzá.
Előfordult, és ezt dokumentum igazolja, hogy nyolcvanéves nyugdíjas részesült gyermekvédelmi-segélyben, ami azért mégsem járja. – És miért lenne rászoruló az, akinek nettó kétszázezer forint a havi jövedelme? Vagy a köztisztviselő és a bizottsági elnök, akinek köztudottan szintén van mit aprítani a tejbe? – sorolta a példákat az alpolgármester. Lévai Lajos felfogása szerint az nem mentség, ha valaki nem tud a szabályokról. A szociális törvény pontosan előírja, hogy kinek, mennyi és milyen esetben jár. Ez a támogatás szigorú elszámolású, egyetlen település első embere sem hivatkozhat arra, hogy nem ismeri a paragrafusokat. – A polgármester jóváhagyása nélkül egyetlen fillér sem vándorolt ki ilyen célra – magyarázta, hozzátéve: két év alatt hárommillió forintra rúgott az összeg.
Természetesen lapunk szerette volna felvenni a kapcsolatot Bugyi Ferenc polgármesterrel is. Két napon át kerestük a polgármesteri hivatalnál, de mindig azt a feleletet kaptuk, hogy házon kívül tartózkodik. A Kossuth rádió reggeli adásában is csak annyit hallhattunk tőle, hogy nem tudott azokról a dolgokról, amelyekkel megvádolták. „Nincs miért védekeznem” – nyilatkozta Bugyi Ferenc a beol.hu-nak. – „A segélyezetteknek akkor valóban nagy szükségük volt a pénzre… Belém rúgjon az alpolgármester, ne a rászorulókba!”
Mindenesetre Kevermes közéletét alaposan felbolygatta az eset, bizonyára lesz folytatása is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.