Bugyi Ferenc kevermesi polgármester segélyosztási gyakorlata erősen kifogásolható – hívta fel a figyelmünket egy helybéli lakos. A választás előtt például úgy utalt ki szociális gyorssegélyeket, hogy a fedezet eredetileg nem ezt a célt szolgálta volna. Mindezt az ÁSZ-vizsgálat derítette ki, de már a belső ellenőrzés is felhívta erre a figyelmet. A polgármester igyekezett elébe menni a fejleményeknek, felvéve a kapcsolatot a közigazgatási hivatallal, ahová a testületi anyagokat küldik, és a nyilvánossággal. Az egyik sajtóorgánumban elítélte a téma felvetőit, mondván, a rászorulókból űznek gúnyt.
Informátorunk nem a nehéz helyzetbe jutottak kéréseinek indokoltságát, hanem a gyors kiutalások jogszerűségét vitatta. Bugyi Ferenc a legutóbbi önkormányzati választáson függetlenként indult és nyert, de ezen a vidéken őt mindenki az MSZP köreihez sorolja. Kritikusai szerint esetében ezért az osztogatás az adott időpontban nem volt más, mint választási kampányfogás.
Lévai Lajos alpolgármester – aki szintén független, de a polgári oldallal szimpatizál – azt állította: nem a szegények juttatásait akarják megnyirbálni, hanem a jogosulatlanul támogatottaktól kívánják viszszaszerezni a pénzt. – Azt is a törvény útján, és siker esetén az így befolyt összeget odaadnánk azoknak, akiket illet – fűzte hozzá.
Előfordult, és ezt dokumentum igazolja, hogy nyolcvanéves nyugdíjas részesült gyermekvédelmi-segélyben, ami azért mégsem járja. – És miért lenne rászoruló az, akinek nettó kétszázezer forint a havi jövedelme? Vagy a köztisztviselő és a bizottsági elnök, akinek köztudottan szintén van mit aprítani a tejbe? – sorolta a példákat az alpolgármester. Lévai Lajos felfogása szerint az nem mentség, ha valaki nem tud a szabályokról. A szociális törvény pontosan előírja, hogy kinek, mennyi és milyen esetben jár. Ez a támogatás szigorú elszámolású, egyetlen település első embere sem hivatkozhat arra, hogy nem ismeri a paragrafusokat. – A polgármester jóváhagyása nélkül egyetlen fillér sem vándorolt ki ilyen célra – magyarázta, hozzátéve: két év alatt hárommillió forintra rúgott az összeg.
Természetesen lapunk szerette volna felvenni a kapcsolatot Bugyi Ferenc polgármesterrel is. Két napon át kerestük a polgármesteri hivatalnál, de mindig azt a feleletet kaptuk, hogy házon kívül tartózkodik. A Kossuth rádió reggeli adásában is csak annyit hallhattunk tőle, hogy nem tudott azokról a dolgokról, amelyekkel megvádolták. „Nincs miért védekeznem” – nyilatkozta Bugyi Ferenc a beol.hu-nak. – „A segélyezetteknek akkor valóban nagy szükségük volt a pénzre… Belém rúgjon az alpolgármester, ne a rászorulókba!”
Mindenesetre Kevermes közéletét alaposan felbolygatta az eset, bizonyára lesz folytatása is.
Nem tudtak elmenni a kamuprofilok: üresen maradtak a lelátók a Tisza Párt kongresszusán
