Frank Si (Hsieh) vette át Csen Suj-pien (Chen Shui-bian) államfőtől a Demokratikus Progresszív Párt (DPP) irányítását, egy nappal azután, hogy a kormányon lévő szervezet katasztrofális vereséget szenvedett a parlamenti választásokon. Si egyébként a párt jelöltje a március 22-i elnökválasztáson, így mostantól egy személyben felel a saját és pártja kampányáért. Fő riválisa, Ma Jing-csou (Ying-jeou) a Kuomintang győzelmét méltatva leszögezte: nem fognak visszaélni a választók adta támogatással, és nem alakítanak azonnal kormányt, hanem megvárják az elnökválasztás végeredményét. Egyelőre nem tudni, hogy a Kuomintang milyen politikát képvisel, ám egyes szakértők szerint Tajvan gazdasági fejlődése csak akkor maradhat töretlen, ha közelítenek Kínához.
Peking is tevékenyen részt vesz a tajvani kampányban. Tegnap ugyanis határozott hangon bírálta a kínai külügyminiszter, hogy az Egyesült Államok le engedte szállni Csen Suj-pien repülőgépét tankolni. Csiang Ju (Jiang Yu) külügyi szóvivő arra szólította fel Washingtont, hogy az ne engedje Csen Suj-pient „folytatni a szeparatista törekvéseiben az Egyesült Államok területének igénybevételével”. Hozzátette, Csen a béke megrontója, Washington és Peking kapcsolatainak bajkeverője. Az elnöki gép Alaszkában szállt le január
13-án. Csen Latin-Amerikába utazott, hogy tárgyaljon ottani szövetségeseivel. Afrikában ugyanakkor eggyel kevesebb ország áll Tajpej mellé. Malawi tegnap bejelentette, a jövőben már nem ismeri el a szigetet mint különálló entitást, helyette Pekinggel lép diplomáciai kapcsolatra. Kína nemrégiben hatmilliárd dolláros segélyt ígért Malawinak.
Nem hagyják békén Luis Enriquét a Barcelona szurkolói
