Tegnap ismét felerősödött a félelem, hogy recesszióba kerül az amerikai gazdaság, ami elkerülhetetlenül lassítaná az európai gazdaságok növekedését is. A pesszimizmus miatt meredeken zuhantak a nyugat-európai részvénypiacok egész nap. A negatív nemzetközi hangulat a budapesti kereskedésre is rányomta a bélyegét.
A nemzetközi mozgásoktól senki sem tudja függetleníteni magát – jegyezte meg a Takarékbank elemzője az MTI-nek. Tapaszti Attila hozzátette: két makrogazdasági adatot tettek közzé kedden, amelyek a várakozásoknál negatívabb képet mutattak, és ezek is hozzájárultak a börzék rossz hangulatához. Az amerikai szolgáltatások beszerző menedzser-mutatója 2001 október óta a legalacsonyabb képet mutatja. Emellett az euróövezetben a vártnál gyorsabb ütemben lassult a szolgáltatási tevékenység bővülése az év első hónapjában, az ágazat négy és fél éves mélyponton teljesített.
A BUX tegnap csökkenéssel zárt, az előző napi záróértékhez képest 1,87 százalékot gyengült az index. A budapesti részvénypiac forgalma 22,7 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző naphoz képest.
Az OTP papírjai 1,63 százalékkal, 7180 forintra estek a 16 és fél milliárd forintos napi forgalom mellett. A Mol árfolyama 2,43 százalékkal, 22 865 forintra mérséklődött, az olajpapírokkal tegnap 2,8 milliárd forint értékben kereskedtek. A gyógyszergyártók közül a Richter mutatója másfél százalékkal lett olcsóbb, 38 400 forintba került a nap végén, az 1,95 milliárd forint értékű forgalom után. Az Egis viszont 0,64 százalékkal erősödött 18 ezer forintra, miközben a papír forgalma 93,6 millió forint volt. A Magyar Telekom árfolyama 1,1 százalékkal, 860 forintra esett vissza, a részvények forgalma 821 millió forintot tett ki.
Zárásra tegnap bő fél százalékkal, 259 forintig gyengült a forint az euróval szemben.
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
