Amerikai típusú egészségügyre számít a biztosítási piac megnyitása után egy tagtoborzásra készülő cég vezető ügynöke. A Hír Televízió rejtett kamerás felvételt mutatott be, amelyen az illető arról beszél, hogy az első kérdés az lesz, van-e biztosítása a betegnek. Mint elmondja, 10-15 ezer alkalmi munkással készülnek az egészségbiztosítási piac megnyitására. A hálózatot a multilevel marketing elveire építik: minél több embert szervez be valaki, annál több pénzre számíthat. A cég munkatársa az általa profitérdekekkel jellemzett egészségbiztosításról szólva úgy fogalmaz: ez egy igen kemény rendszer lesz.
A vezető ügynök megerősítette a privatizációt ellenző szakértők aggodalmait. Utalt arra, a pénztárak napi irányítását végző magánbefektetők szelektálnak majd az ügyfelek között. A fiatalokra hajtanak, mert ők évekig több bevételt jelentenek, mint kiadást. A cég munkatársa óvatos volt: azt mondta, a tagtoborzást hivatalosan nem kezdik el addig, amíg az Országgyűlés újra el nem fogadta és a köztársasági elnök alá nem írta a megvétózott egészségbiztosítási törvényt. Addig úgynevezett felmérő körútra küldik embereiket, szavai szerint azért, hogy nehogy úgy járjanak, mint a másik hasonló cég, amelyik már felvett kétezer embert, és „valaki felnyomta őket”.
Az Egészségbiztosítási Felügyelet szerint lehet készülni egy még be sem indult rendszerre, csak nem biztos, hogy kifizetődő. Kovácsy Zsombor, a szervezet elnöke azt mondta, amint életbe lép a törvény, már felügyelni tudják a tagtoborzást. Addig ők is csak készülnek a hasonló jelenségekre.
Veszprémben aláírásukkal tiltakoznak. A veszprémi megyei kórházban összesen hatszáz orvos és ápoló tiltakozik aláírásával az egészségbiztosítási reform és a kórház-privatizáció ellen. Állásfoglalásukat megküldték a megyében élő és onnét elszármazott országgyűlési képviselőknek, arra kérve őket, hogy az egészségbiztosításról szóló törvény újraszavazásakor annak elutasítása mellett foglaljanak állást.
Első wimbledoni döntőjében azonnal bosszút állt Párizsért a világelső
