Az esetet követően Trencsényi Erzsébet belső vizsgálatot rendelt el, de elfoglaltságára hivatkozva nem volt hajlandó bővebben ismertetni a történteket. A kórházban érdeklődtünk, s azt az információt kaptuk, hogy az elhunyt páciens halála és a lecsúszás között állítólag nincs összefüggés. Megtudtuk, a beteget combnyaktörése miatt operálták volna altatás nélkül, ugyanakkor az egyik orvos azt mondta: az idős asszony több, önmagában is halálos kórban szenvedett. Átesett már agyvérzésen is, ráadásul súlyos cukorbetegségben szenvedett, de a halál valódi oka csak az igazságügyi boncolás után derülhet ki.
*
Megjegyezte: a lecsúszás nem esést jelent, tehát a névtelenséget kérő orvos úgy véli, az asszony nem gondatlanság miatt vesztette életét. Később Trencsényi Erzsébet, a kórház igazgatója az MTI kérdésére azt mondta: a beteget nem hagyták magára, a teljes műtéti csoport körülötte volt. Épp az operációt előkészítve próbálták megmozdítani, amikor lecsúszott a műtőasztalról. Az igazgató hangsúlyozta: az aszszony többször esett át agyvérzésen és magatehetetlen volt.
Dobi Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság kommunikációs irodájának munkatársa megerősítette a hírt, miszerint a múlt csütörtökön érkezett bejelentés Kazincbarcika kapitányságára, a helyi rendőrök pedig közigazgatási eljárás keretében derítik fel a kórházi tragédia körülményeit.
Hasonló eset történt tavaly szeptember 27-én Szolnokon, a Hetényi-kórházban. Ott is egy operációra előkészített beteg esett le a műtőasztalról, majd az 50 éves martfűi hölgy az intenzív osztályon nyolc nappal később elhunyt; az ügyben akkor nyomozás is indult.
Szmogba vitték az asztmás gyerekeket. Környezetvédő szervezetek tegnap arra hívták fel a figyelmet, hogy különösen rossz minőségű a levegő a fővárosi Heim Pál Gyermekkórház környékén, ahová az Egészségügyi Minisztérium döntése alapján átvitték az asztmás gyermekeket a budai hegyekben álló, eladásra kiszemelt intézetből. A Greenpeace mobil mérőműszerének a helyszínen mért adatai szerint az egészségügyi szempontból különösen kritikusnak számító, 10 mikrométernél kisebb aprópor koncentrációja tegnap délelőtt 4,5-5-szörösét tette ki az egészségügyi határértéknek. A 2 mikrométernél kisebb, még károsabb aprópor pedig kétszerese volt annak, mint amit az EU még érvénybe nem lévő, de tervezett jogszabálya megengedett szintként tartalmaz. Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke a kórház előtt elmondta: követelik a Fővárosi Közgyűléstől, hogy a holnapi ülésen álljanak elő határozott és kivitelezhető megoldással a levegő minőségének javításának érdekében.
Keresztúrok a XVII. kerületben
