Amerikában nem csak rossz hírek keltek szárnyra. Kiderült, a világ hamburgerkedvelői nem hiába ettek, a McDonald’s Corp., a világ legnagyobb étteremlánca a vártnál nagyobb negyedéves profitról számolt be, s ebben a jelentős külföldi érdekeltségei is komoly szerepet játszottak. Ugyanakkor decemberben a vártnál nagyobb mértékben csökkent Amerikában az új lakások értékesítési volumene.
Európában azonban végig mínuszban tartózkodtak a tőzsdeindexek. A Dax Berlinben 1,8, a CAC–40 Párizsban 1,6, az FTSE 100, a londoni értéktőzsde irányadó indexe 2,1 százalékkal végzett alacsonyabban az előző napi záróértékénél. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 89,76 pontos csökkenéssel, 23805,22 ponton zárt, a pénteki záróértékéhez képest 0,38 százalékkal gyengült. A vezető részvények közül a Mol 1,4 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedést, az olajpapírok árfolyamának támaszt jelentenek az elmúlt napokban újrainduló sajátrészvény-vásárlások. A defenzív papírnak számító Magyar Telekom is jól teljesített 1,5 százalékos emelkedéssel. A legmagasabb, közel 16 milliárd forintos forgalom az OTP piacát jellemezte, a bankpapírok 3,4 százalékos esést produkáltak. A gyógyszergyártók közül a Richter 1,3 százalékkal került feljebb, az Egis eközben 2,5 százalékkal értékelődött le.
A kisebbek közül a Fotex 2 százalékos pluszban állapodott meg, miközben a Rábának nem sikerült pluszba kapaszkodnia, sőt zárásra 1,5 százalékos mínuszba csúszott.
Miközben pénteki zárószintjéhez képest a térség fontosabb fizetőeszközei alig mozdultak az euróval és a dollárral szemben, addig a forint mintegy 0,5 százalékot veszített értékéből, ezzel kimutathatóan, tendenciaszerűen elvált a környezetétől – mondta el a portfolio.hu érdeklődésére egy globális szereplő budapesti devizakereskedője. A forint/euró jegyzések késő délutánra 259,30–259,60-ig emelkedtek, amely szinten utoljára múlt szerdán járt a kurzus.
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
