Oroszország gyanúsnak találja Irán nukleáris programjának békés jellegét, miután a perzsa állam hétfőn űrhajózási rakétakísérletet hajtott végre. „A nagy hatótávolságú rakéták a nukleáris fegyverrendszerek komponensei közé tartoznak. A kísérlet erősíti azt a gyanút, hogy Irán esetleg nukleáris fegyverek előállítására törekszik” – vélekedett Alekszandr Loszjukov orosz külügyminiszter-helyettes.
Teherán ragaszkodik ahhoz, hogy nukleáris programja békés célú, ám a nyugati hatalmak, élükön az Egyesült Államokkal több alkalommal is aggodalmuknak adtak hangot ezzel kapcsolatban. George Bush elnök még az amerikai hírszerzési becslés azon jelentésétől is elhatárolódott, amely azt állapította meg, hogy Irán 2003-ban leállította atomfegyverprogramját. Irán hangsúlyozta, a hétfőn kilőtt rakétát a későbbiekben kutató műholdak fellövésére használják.
Az amerikai elnökjelölt-választás kampányidőszakában a belpolitikai és gazdasági témáknak jelentősebb teret szánó, a jelöltségért harcoló republikánus és demokrata párti politikusok az iráni nukleáris program kérdéséről is említést tettek. A demokrata jelöltek közül Hillary Clinton diplomáciai közeledést szorgalmaz Irán felé, és csak a kongresszus felhatalmazásával indítana háborút a perzsa állam ellen, ugyanakkor megszavazta azt a szenátusi határozatot, amely felvenné az iráni Forradalmi Gárdát az Egyesült Államok terrorlistájára. Barack Obama is a diplomáciát részesíti előnyben, de Clintonnal szemben ő hajlandó is lenne tárgyalni az iráni vezetőkkel. A republikánus John McCain opciónak nevezte a támadást, míg Mitt Romney szerint nem lenne szerencsés bilaterális tárgyalásokat kezdeményezni Iránnal annak nukleáris programjáról.
Orbán mindenre elszánt ellenfele akkora öngólt lőtt, hogy még Magyar Péter is belesápadt
