Die Presse
A vezető osztrák konzervatív lap arról ír, hogy Magyarországon a konzervatív és a balliberális újságok értelmezési vitát folytatnak a Mercedes gyár kecskeméti telepítéséről. Ami ugyanakkor az általános gazdaság rossz helyzetét illeti, számos közgazdász osztja a konzervatív média véleményét.
HA'ARETZ
A világsajtóban a korábbihoz hasonlóan központi téma az Irán ellen várható amerikai, illetőleg izraeli támadás. A baloldali izraeli lap angol nyelvű kiadásában az újság legismertebb publicistája, Gideon Levy arról ír, hogy mihelyt egy közel-keleti ország atomfegyverekhez akar jutni, Izrael megbombázza. „Azon problematikus feltételezésen kívül, hogy nekünk szabad az, ami másnak nem, és hogy ami a mi kezünkben biztonságos, az másokéban veszélyes, az ilyenfajta magatartás katasztrófához vezet.” Vajon Izrael majd Egyiptomot, Szaúd-Arábiát, Jordániát, Szíriát, Irakot és netán Törökországot is megszórja bombákkal, ha azok atomfegyvereket akarnak? Nem kellene megfordítani az okoskodást? „Képzeljük el, ha Izrael békét kötne a palesztinokkal, Szíriával és az arab világ legtöbb országával. Vajon Mahmud Ahmadinezsád akkor is merné fenyegetni Izraelt? Milyen
ürüggyel?” A cikk záróbekezdése: „Izrael piromániája mostanra minden bizonnyal elérte történelme legveszélyesebb pontját, tekintettel Irán piromániájára – éppen akkor, amikor egy alternatív út nyílt meg.”
LewRockwell.com
A magát állam-, háborúellenesnek és piacpártinak hirdető amerikai honlap a világszerte ismert kanadai Eric Margolis cikkét közli, amelyben a szerző azt is megemlíti, hogy ha Irán eltalálja az izraeli Dimona nukleáris központot, az nagyobb kárt okozhat a zsidó államban, mint annak minden korábbi háborúja. A cikk így zárul: „Izrael szerint második holokauszttal néz szembe. Irán szerint Izrael atomereje fenyegeti létét. A háború kutyáiról levették a pórázt.”
truthdig
Az „igazságért a szalagcímek mögé ásó” amerikai honlapon a korábban számtalan háborút tudósítóként megjárt Chris Hedges, a Princeton Egyetem professzora írt hosszú elemzést Túlélni július 4-ét címmel. Azt írja, Amerika undort keltő, hipokrita rothadását csak úgy sikerül túlélnie, hogy nincs televíziója és ötezer kötetes könyvtárának köteteit olvasgatja. Hedges megdöbbentően kimerítő felsorolást nyújt az elmúlt húsz év több millió áldozatát követelő háborúiról, és arra a következtetésre jut, hogy a Hamletben a sírásóknak igazuk volt: „a bitókat erősebbre építették a templomoknál”. Végül Vergilius sorait idézi latinul, amelynek lényege: amikor a sas fölénk röpül, dalaink annyit számítanak, mint a káoni (Epirusz északnyugati része) galambok a háború istenei szemében.
Kiderült, mi okozta a tüzet a miskolci Barlangfürdőben - videó