Úgy tűnik, a vizitdíj valóban az orvos-beteg találkozások csökkenését eredményezte. A jelenlegi helyzet ugyanis azt mutatja: a 300 forintos összeg eltörlése után többen mentek orvoshoz, így nőtt a gyógyszerfogyasztás is. Jelentősen, körülbelül húsz százalékkal emelkedett a betegforgalom a háziorvosoknál és a szakrendelőkben áprilisban, miután megszüntették a vizitdíjat és a kórházi napidíjat. Az OEP néhány hete tette közzé azokat az adatokat, amelyekből látható, miként alakult a díjak eltörlése után a betegforgalom. Kiderült: jelentős, körülbelül húszszázalékos emelkedés tapasztalható a háziorvosoknál, s szinte ugyanennyivel többen keresték föl a járóbeteg-ellátókat. Összesítette az OEP a gyógyszerkiváltásra vonatkozó adatokat is. Megállapítható, hogy a társadalombiztosítási támogatással kiváltott medicinák dobozszáma körülbelül tíz százalékkal nőtt áprilisban márciushoz képest, majd ugyanennyivel vissza is esett májusban. Az OEP-nél akkor azt mondták: a folyamatok elemzése még tart. Felhívták azonban a figyelmet arra, hogy a vizsgált időszakban a vizitdíj és a kórházi napidíj eltörlése mellett más változások is befolyásolhatták az adatokat.
A Világgazdaság tegnapi cikkéből kiderült: az Országos Egészségbiztosítási Pénztár elköltötte a csaknem 301 milliárd forintos költségvetési előirányzat felét. Molnár Barbara, az OEP szóvivője tegnap lapunknak azt mondta: az első fél év pénzforgalmi adataiból az derül ki, hogy az éves előirányzatnak pontosan 45 százalékát költötték el, ami jónak mondható.
Az Egészségügyi Minisztérium úgy reagált: a tárca nem tart attól, hogy a gyógyszertámogatásra fordított összeg nem lesz elég az év végéig.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
