Bár a pécsi társasház alagsorában bekövetkezett gázrobbanás után a fúrómester műszaki hibára hivatkozott, ezt a Pécsi Bányakapitányság most elkészült szakértői véleménye nem támasztotta alá. A rendőrség és a tűzoltóság bevonásával készült jelentés egyértelműen gondatlanságot állapított meg. Ennek azonban nem feltétlenül egyenes következménye, hogy gyanúsítottja is lesz az ügynek – hangsúlyozta kérdésünkre Kereki Ferenc pécsi bányakapitány. A gépkezelő mulasztása ugyanis csak a gáz ömlését idézte elő, a robbanásért nem, vagy nem csupán ő tehető felelőssé. A tűz pontos okára és arra, hogy a gáz miként szivároghatott a ház alagsorába, a tűzoltóság szakértői keresik a választ. Kereki Ferenc kiemelte, hogy a pécsi tömegszerencsétlenség akár országosan változást hozhat a gázszolgáltatók elhárítási módszerében, illetve a hasonló balesetek megelőzése terén.
A bányakapitányság jelentése kitér arra, hogy a szolgáltatónak összesen tizenegy csapot kellett volna elzárnia ahhoz, hogy megszüntesse a szivárgást, de a helyszínen végül úgy döntöttek, árokásással elszorítják a vezeték lehető legrövidebb szakaszát. Órákig tartott, míg megszüntették a veszélyt, akárcsak a július végi, szintén pécsi vezetéksérüléskor. A bányakapitány szerint a szolgáltatóknak felül kellene vizsgálniuk a vezetékek elzárhatóságát, fokozni kellene az elhárítás gyorsaságát és hatásfokát. A balesetek megelőzése érdekében pedig azt javasolja a kapitányság, hogy az építők minden munka előtt szerezzék be az érintett terület vezetékeinek nyomvonaltérképét.
Az eljárás eddigi eredményeiről ma tart tájékoztatót a rendőrség, ezért a szóvivő nem árulta el, van-e már gyanúsítottja az ügynek.
Ismert, egy idős asszony meghalt, tizenegyen megsérültek május 7-én, amikor berobbant a gáz egy Ybl Miklós utcai társasház alagsorában. Az életveszélyessé vált épületből kiköltöztették a lakókat, akik a felújítás után várhatólag ősszel visszaköltözhetnek otthonaikba.
Erdogan összeültetné Putyint és Trumpot
