Valamivel több mint 12 milliárd forintért cseréltek gazdát tegnap a részvények a Budapesti Értéktőzsdén, ahol nem szerepeltek jól a vezető részvények. Az OTP papírjaiért 2,2 százalékkal adtak kevesebbet, mint egy nappal korábban. Bár a nemzetközi parketteken gyengén teljesítettek a bankpapírok, az FHB mégis drágult: árfolyama egy százalékkal erősödött. A Mol is veszített értékéből, 3,4 százalékkal váltak olcsóbbá az olajipari társaság részvényei. A cég a napokban közzéteheti nyilvános vételi ajánlatát, amit a horvát INA többségi részesedésének megvásárlására tett.
A Mol mellett a Magyar Telekom is komolynak mondható, 2,4 százalékos esést volt kénytelen elkönyvelni. Szakértők ugyanakkor arra számítanak, hogy a társaság a hamarosan közzéteendő második negyedéves gyorsjelentésében bevételnövekedésről számol majd be. A vezető papíroknál tegnap tapasztalt szerény teljesítmény a Richtert is jellemezte. A gyógyszergyártó részvénye 1,4 százalékkal lett olcsóbb. Többen attól tartanak, hogy a vállalat az elmúlt esztendők legalacsonyabb eredményéről számol majd be gyorsjelentésében. Ennek legfőbb okaként a forint dollárral és euróval szembeni számottevő erősödését említik. E folyamatok a kisebb szektortársat, az Egist is minden bizonnyal érzékenyen érintették, a tegnapi kereskedésben az Egis-papírok mégis 0,6 százalékot drágultak.
A kisebb részvények közül a Synergon árfolyama nem változott. A cég tegnap közleményt adott ki, amelyben tudatta: megnyerte a Magyar Fejlesztési Bank SAP-rendszerének továbbfejlesztésére kiírt közbeszerzési pályázatát. A megkötött szerződés 500 millió forintról és hároméves fejlesztési munkáról szól. Az AAA Auto 6,5 százalékot drágult, míg a Rába 0,6 százalékos értéknövekedést könyvelhetett el.
Erősödött tegnap a forint a bankközi devizapiacon. Lapzártakor a közösségi valutát 232,21 és 232,31 forint között jegyezték.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
