Herald Tribune
Anatol Lieven, a londoni King’s College ismert tanára, a washingtoni Új Amerika Alapítvány munkatársa szerzőtársával, Trita Parsival, a Nemzeti Iráni Amerikai Tanács elnökével a globális amerikai lapban megjelent cikkében idézi Hans Blixet, a Nemzetközi Atomenergia Hivatal korábbi igazgatóját, aki szerint könnyű fajsúlyú jogi érvelés az, hogy amiért Irán a múltban szabályokat szegett meg és titkolódzott, ezért eljátszotta azon jogát, hogy az atomfegyverek terjedésének meggátlását célzó egyezmény értelmében urániumot dúsítson. Sőt: az amerikai külügyminisztérium tisztségviselői már négyszemközt kezdik bevallani, hogy Iránnak joga van a dúsításra, és a Nyugatot jelenlegi stratégiája zsákutcába vitte.
Information Clearing House
A népszerű amerikai honlap üdvözli azt, hogy az amerikai képviselőház jogi bizottsága végre meghallgatást tart az amerikai elnök végrehajtói hatalma alkotmányellenes kiterjesztéséről. Ugyanakkor sajnálatos, hogy a bizottság elnöke, John Conyers már most kijelentette, a meghallgatási folyamat nem vezethet Bush perbe fogásához, holott az elnök bűnös Irak szükségtelen bombázásáért, az ország lerohanásáért és agresszív háború viseléséért, amelynek nyomán az amerikai haderő tagjai embereket kínoztak, embereket raboltak el, hogy azokat kínozzák, napalmot és szegényített urániumot, fehér foszfort, kazettás bombát és a tömegpusztítás egyéb eszközeit vetették be, amelyek több százezer irakit öltek meg, illetve csonkítottak meg és ezenkívül négymillió irakit tettek földönfutóvá. „Ezen bűncselekmények mindegyike halállal büntethető.”
CeskeNoviny.cz
A hírportál az amerikai Business Week üzleti hetilapot idézi, amely szerint a csehországi és szlovákiai romák sorsa a „hallgatólagos apartheid”. A legtöbb roma munkanélküli, az állam segítségére szorul, nem fizetnek adót, ami jelentősen megterheli az adófizetőket. Az amerikai lap szerint a munkapiacon több tízezer munkásra lesz szükség az elkövetkező évtizedekben, és mégis ezen országok külföldieket toboroznak munkára, nem pedig az ország roma lakosait.
THE SPECTATOR
Nagyon-nagyon udvariatlan brit és amerikai diplomatakörökben az „afgán–pakisztáni háború” kifejezést kiejteni, noha az létezik, írja a brit jobboldali konzervatív elitnek szóló hetilap. És e háború egyre szélesedik.
Telegraph.co.uk
A jobboldali brit lap arról számol be, hogy Barack Obamát a Blackwater magán őrző-védő cég védelmezte Afganisztánban, miközben Hillary Clinton szenátor asszony csatlakozott egy olyan törvénytervezet szponzoraihoz, amely megtiltaná a magán őrző-védő cégek alkalmazását.
Autósok ragadtak egy kompon Mohácsnál - videó