Oroszország levonja a következtetéseket a NATO-nak a grúz agresszióval kapcsolatban elfoglalt álláspontjából, s ennek következményei lesznek – jelentette ki Szergej Lavrov. Az orosz külügyminiszter hangsúlyozta: Oroszország semmiféle területet nem szándékozik megszállni vagy annektálni, pusztán a szemben álló felek, köztük Grúzia által aláírt megállapodásban rögzített békefenntartó funkcióit teljesíti. A kivonás megkezdődött, s üteme azzal áll majd arányban, hogyan teljesíti Grúzia a csapatainak visszavonására vonatkozó vállalásait.
Egyelőre nincs jele annak, hogy az oroszok jelentős csapatkivonást hajtottak volna végre Grúziából – közölte az amerikai védelmi minisztérium. – Nem látunk sok változást az ottani erőknél – mondta Bryan Whitman szóvivő.
– Az orosz vezetők közel állnak ahhoz, hogy döntést hozzanak Dél-Oszétia bekebelezéséről, az Oroszországi Föderációhoz csatolásáról – állította kedden Vaszilij Lihacsov, az orosz törvényhozás felsőházának, a Szövetségi Tanácsnak a tagja.
Miközben diplomáciai szinten zajlanak a viták, a harctéren az orosz és a grúz erők hadifoglyokat cseréltek ki egymással. A francia hírügynökség egyik fotóriportere szemtanúja volt annak, hogy a Tbiliszitől mintegy 30 kilométerre lévő Igoetiben orosz helikopterek landoltak, amelyek 13 grúz katonát szállítottak a támaszpontra. A grúzok öt oroszt adtak át értük cserébe.
– Új világrend a tét, mivel Oroszország úgy hiszi, bármit megtehet, s ha nem állítják meg, más ország is áldozatául eshet, például Ukrajna vagy a balti államok – jelentette ki az MTI-nek kedden Eörsi Mátyás, aki az Európa Tanács megbízásából Grúziában tájékozódik a helyzetről. Dávid Ibolya, az MDF elnöke egy hazai rendezvényen azt mondta: ma is szükségünk van arra, hogy ne kerülgessük a forró kását akkor, amikor Oroszország Grúziában katonai eszközökkel akarja újrafényezni megkopott birodalmi dicsőségét.
Lemondott a HR-vezető, akit a Coldplay-koncerten kaptak lencsevégre, miközben a vezérigazgatóval ölelkezett
