Tegnap az OTP részvényei iránt volt a legnagyobb kereslet a budapesti parketten, ám a pénzintézet papírjai is csupán 2,3 milliárd forint értékben forogtak. Az árfolyam egy százalékot erősödött a korábbi kereskedési naphoz képest. Az FHB nem követte szektortársa példáját: 3,5 százalékos árcsökkenéssel zárt. A másik három vezető részvény nem teljesített jól tegnap, mindegyik veszített értékéből. A Mol papírjai 0,3 százalékkal váltak olcsóbbá, a Magyar Telekom részvényeinek ára egy százalékot esett, míg a Richter 2,6 százalékos mérséklődést volt kénytelen elköny-velni. A másik gyógyszergyártó ugyanakkor erősödött, az Egis 0,4 százalékos árfolyam-növekedést mutatott fel.
A kisebb részvények közül erősödött az AAA Auto, az Econet és a TVK, azonban a Rábáért, az Émászért és az Állami Nyomdáért kevesebbet adtak a korábbi záró értéküknél. Utóbbi társaság péntek este teszi majd közzé második negyedévéről szóló gyorsjelentését.
A szakértők a nyomdaipari társaságtól 17 százalékos profitnövekedést várnak, s a prognózis szerint a bevétel emelkedése meghaladhatja a húsz százalékot. Mindezt az első negyedéves megrendelések második három hónapra csúszásával magyarázzák. A Fotex a múlt pénteken adta ki második negyedéves gyorsjelentését, amelyben 28 százalékos bevételcsökkenésről, ám nettó eredményének megháromszorozódásáról adott számot. A Fotex papírjainak értéke esett tegnap: az árfolyam 0,5 százalékot mérsék-
lődött.
Tegnap alacsony forgalom mellett jelentősen erősödött a forint a bankközi devizapiacon – tudatta a távirati iroda. Délután negyed ötkor 235,75–235,85 forintért adták az eurót, ami csaknem másfél
százalékos erősödés a pénteki 239,25–239,35-ös záró értékhez képest. Az árfolyam elmozdulása a nyár végi szabadságolásokkal, illetve a Londonban és itthon is rövidnek számító heti adásvétel okozta alacsony forgalommal magyarázható. Lapzártakor 235,67 és 235,97 forint között mozgott a közösségi valuta ára.
Lemondott a HR-vezető, akit a Coldplay-koncerten kaptak lencsevégre, miközben a vezérigazgatóval ölelkezett
