Főleg a bankok húzták le a nyugat-európai részvénypiacokat, miután egy keddi amerikai sajtóértesülés arra utalt, hogy az Egyesült Államok kormánya mégiscsak kénytelen lesz állami kezelésbe venni az ország két legnagyobb jelzáloghitel-intézményét, a Fannie Maet és a Freddie Macet. Tegnapra az európai tőzsdék korrigáltak, s szerény nyereséggel zártak.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 592,71 pontos, 2,84 százalékos csökkenéssel, 20 306,78 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 18,4 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A megkérdezett üzletkötők nehezen találtak okot a keddi pánikszerű eladásokra a Mol piacán, ami az OTP árfolyamát is magával rántotta. Szatmári Tamás, a Raiffeisen üzletkötője szerint leginkább az általános pesszimista nemzetközi hangulat hatására adták el külföldi befektetők az olajipari cég papírjait. Hozzátette, hogy a Mol 4,65 százalékos gyengülése mögött ésszerű okot nehéz lenne találni. Hasonlóan vélekedett Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője is, aki azonban úgy vélte, hogy a horvát olajtársaság, az INA részvényeinek megvételére tett Mol-ajánlat ma még homályos részletei miatti bizonytalanság is negatívan hatott az árfolyamra. Felhívta a figyelmet arra, hogy a papírok az elmúlt két-három hétben mintegy 25 százalékkal gyengültek, ami nehéz helyzetbe hozza a határidős pozícióval rendelkező befektetőket, s a veszteségek miatt akár kényszereladásokat is indukálhat, tovább gyengítve a Mol árfolyamát. Ugyancsak a Mol árfolyama lemorzsolódásának irányába hatott az orosz piac gyengülése és az olaj árának csökkenése, csakúgy, mint az általános vevői érdektelenség is a BÉT-en.
A forint délelőtt gyengült, délután erősödött a bankközi piacon, végül 235,15/25 forintot ért az euró.
Lemondott a HR-vezető, akit a Coldplay-koncerten kaptak lencsevégre, miközben a vezérigazgatóval ölelkezett
