Meghamisították a lapunk által feltárt pákozdi földügyben született szerződést – legalábbis ezt állapította meg a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). Az ügyben, amelynek kapcsán a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészség hivatallal való visszaélés miatt emelt vádat az agrártárca korábbi szakállamtitkára és két másik munkatársa ellen, a nyomozás lezárása után újabb iratok kerültek napvilágra. Lapunk ezeket közölte, s ennek nyomán Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének igazgatója, a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) felügyelő bizottsági tagjaként bejelentést tett az ügyészségen.
– Az iratok arra utalnak, hogy a 201 hektáros terület vagyonkezelői jogának átruházásával kapcsolatos szerződést, amit Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter és Gráf József agrárminiszter írt alá, utóbb visszadátumozták – közölte lapunkkal Keresztes Imre, a KNYF főügyésze. Az ügyészség feltételezése szerint a visszadátumozás a Nemzeti Földalapkezelő Szervezetnél vagy a földhivatalnál történhetett – vagyis az agrártárca fennhatósága alá tartozó szervezetek valamelyikénél. Keresztes Imre szerint az eset felveti az okirat-hamisítás bűncselekményét, s ezért a szükséges intézkedések megtétele érdekében a szóban forgó dokumentumokat az ügyben eddig is eljáró Fejér Megyei Főügyészségnek küldték át.
Az iratok arra utalnak, hogy Juhász Ferenc akkori honvédelmi miniszter a Gráf József által már ellenjegyzett megállapodást 2006. április 6-án írta alá. Az ügyészségen fellelhető szerződésen viszont március 31. szerepel. Ezen tények alapján a Székesfehérvári Nyomozó Főügyészség azt kell kiderítse, hogy ki és kinek az utasítására dátumozta vissza a szerződést.
A pákozdi ügy 2006 elején kezdődött, amikor egy befektető kiszemelt magának egy, akkor még a Honvédelmi Minisztérium vagyonkezelésében lévő, s lőtérként nyilvántartott, 201 hektáros természetvédelmi területet. Ez az állami birtok került át viharos gyorsasággal előbb az agrártárca felügyelete alá tartozó NFA-hoz, ahol eladták azt egy magyar állampolgárnak. Pár nappal később a nyertesnek kihirdetett pályázó, aki a földért 90 millió forintot fizetett, a területet bevitte egy kft.-be, majd üzletrészével együtt 244 millió forintért továbbadta azt egy norvég állampolgárnak.
Kiderült, mikor kerülhet börtönbe a gyerekverő karateedző