Horváthné Varga Erzsébet, a megyei ügyészség főügyészhelyettese elmondta, Komáromi Lajos, a városi Honvéd sportklub (THAC) elnöke egy rendezvénysátor bérleti díjáról valótlan számlát állított ki, így a klub 455 ezer forint jogtalan haszonhoz jutott, míg az edzőtábort ugyanennyi kár érte. Őt csalással és magánokirat-hamisítással gyanúsítják. – Az összeget, amelyet az edzőtábor utalt át a számlánkra, teljesen legálisan használta fel a klub kézilabda-szakosztálya – fogalmazott lapunk kérdésére Komáromi Lajos. Ugyancsak gyanúsított lett Dala Tamás korábbi 158-szoros válogatott vízilabdázó, a Nemzeti Sportuszoda igazgatója, aki a nyomozás eddigi állása szerint több alkalommal vette igénybe Orbán vendégszeretetét.
*
Dala kétszer is nagyobb baráti társasággal utazott a tatai sportközpontba, ahol ismerőseinek a táborigazgatóval történt előzetes egyeztetés értelmében nem kellett fizetni. Egy másik alkalommal a hajdani sportoló családja étkezett ingyen a táborban, szintén Orbán tudtával és engedélyével. Az okozott kár pontos összegét még vizsgálják, azt azonban megtudtuk: a veszteség százezres nagyságrendű. – Orbán István több alkalommal küldte a tábor dolgozóit munkaidő alatt Dala Tamás kertjét rendezni, ilyenkor az edzőközpont növényeiből is szállíttatott a volt vízilabdázó kertjébe – tette hozzá a főügyészhelyettes. Az ingyenes szállítással és „munkaerő-közvetítéssel” Orbán István hűtlen kezelést, a grátisz élelem, szállás és kertészeti anyag biztosításával sikkasztást követett el, míg Dala bűnsegédként vett részt e bűncselekményekben.
– A két férfit gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség – közölte lapunkkal Léber Gabriella, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője. Dala Tamás és Komáromi Lajos is szabadlábon védekezhet. A sajtóreferens ugyanakkor hangsúlyozta: az Orbán István elleni, több szálon futó nyomozás még több hónapig is eltarthat. Korábban a sajtóban napvilágot látott, hogy Boda Gyula Balázs, az MSZP tatai alelnökének a neve is felvetődött gyanúsítottként az ügyben, de ezt akkor és most is cáfolta a rendőrség és az ügyészség.
Ismert, hogy Orbán Istvánt többrendbeli sikkasztással, hűtlen kezeléssel és vesztegetéssel gyanúsítják; a volt szocialista vezető tavaly szeptembere óta ül előzetes letartóztatásban. Az egykori sportközpont-igazgató a gyanú szerint az edzőközpont előtt felállított Fáklyavivő című szobor kivitelezőitől negyedmillió forintot követelt jogtalanul, ezenkívül számos alkalommal visszaélt hatalmával. A volt alelnök alkoholos befolyásoltság alatt a sportközpontban közlekedési balesetet is okozott. Orbán március 12-ig biztosan előzetes letartóztatásban marad.
Magyar Péter: „Sz.patásról nem volt szó, de ha akarod, azt is lehet” - mutatjuk az újabb hangfelvételt