Célzott csapások?

Munkatársunktól
2009. 07. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iszlámábád és Jakarta. Egy pakisztáni és egy indonéz város, amely csaknem hatezer kilométerre fekszik egymástól, ám nem csak az – eltérő kulturális közeg ellenére – azonos vezető vallásában hasonlít egymásra. A két ázsiai metropolist egyvalami összeköti: a Marriott hotelek, amelyek ellen szűk egy éven belül robbantásos merényleteket követtek el. Ráadásul az indonéz Jakartában lévő szálloda ellen már nem is először. A jakartai pokolgépes merénylet emellett igen sok egyezést mutat a tavaly szeptemberben végrehajtott pakisztáni akcióval.
Adott ugyanis két mozlim többségű állam, ahol egy, az országban működő – a nyugati sajtó által misztifikált – al-Kaidához közel álló terroristasejt merényletet követ el egy külföldi, lehetőleg az Egyesült Államok érdekeltségébe vagy annak szemléletét megtestesítő létesítménye ellen.
A megközelítőleg 88 százalékban mozlim Indonézia mindezek ellenére az elmúlt években igen csendes volt. A 202, főleg külföldi halálos áldozatot követelő 2002-es, majd a 22 áldozatot szedő 2005-ös, ugyancsak Balin elkövetett robbantások után azonban, úgy tűnik, újraéledt az indonéz hatóság által a 2002-es bali merénylet után hatástalanított Dzsemáa Iszlámíja. Az állítólag az al-Kaidával is kapcsolatot tartó szervezetet 1993-ban alapították azzal a céllal, hogy majd egységes, délkelet-ázsiai kalifátust hozzanak létre Indonézia, Malajzia, a Fülöp-szigetek és Thaiföld területén. Balit követően ismét hallatták hangjukat elemzők szerint. A merényletet még senki sem vállalta magára.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.