Fél százalékpontos csökkenéssel zárta a napot a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, miközben a piac forgalma 37,1 milliárd forintot tett ki. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője a távirati irodának elmondta: a budapesti tőzsde az OTP miatt előbb emelkedett, majd az Egyesült Államokból érkező kedvezőtlen foglalkoztatási adatok miatt délutánra negatív tartományba fordult. A vezető részvények közül egyedül az OTP erősödött 1,90 százalékkal 4227 forintra, miközben 26,7 milliárd forintos forgalmat produkált. Az egy nagy vevő által vásárolt magyar bankpapír osztrák társaival együtt erősödött, míg a lengyel és cseh pénzintézetek árfolyama 3-4 százalékkal esett.
A Mol árfolyama kezdetben még a 14 ezer forintos szint fölé is emelkedett, azonban később elfogytak az olajpapír vevői. Így a Mol-papírok értéke 2,15 százalékkal 13650 forintra csökkent a 2,7 milliárd forintos forgalomban.
Az üzletkötő szerint a tegnapi veszteség egy 2-3 napig is eltartó, nagyobb negatív korrekció előszele lehet. Erre utal például, hogy a szélsőségeket ritkán produkáló Magyar Telekom a kereskedés végén 5 százalékos kilengéseket mutatott. A Telekom árfolyama végül egy százalékkal 693 forintra esett, forgalma 2,5 milliárd forint volt. Ezzel együtt Varjú Péter úgy véli, nem kell hosszan elhúzódó visszaesésre számítani, bár a vevők látványos passzivitása, valamint a forint gyengülése szerinte további óvatosságra kényszerítheti a nagy kockázatokat nem vállaló befektetőket.
A Richter árfolyama 1,63 százalékkal 36500 forintra gyengült, miközben a papírok 4,1 milliárd forintért cseréltek gazdát. Az Egis 361,9 millió forintos forgalomban 0,24 százalékkal 20500 forintra nőtt.
Folytatódott a forint által a napokban elért árfolyamnyereség korrekciója a bankközi devizapiacon: az eurót 267,33 forinton jegyezték délután a keddi 265,95 forint után. Elemzők szerint a forint ezzel együtt is az elmúlt hetekben kialakult 265/270 forintos euróárfolyam-sávon belül marad.
Erdogan megerősítette álláspontját Ciprus kapcsán
