Bár tényleg lennének lovak az évad programján, mormoghatjuk magunk elé, a magyar hagyományőrző lovasíjászat világhírére, nemzetközi sikereire gondolva, konkrétan arra, hogy többek közt észak-amerikai indiánok járnak Kassai Lajoshoz visszatanulni a látványosságnak sem utolsó harcászati hagyományt, de mint az már kiderült, tradícióinknak nem ez az egyetlen szegmense, hanem az autentikus néptánc, a népzene is kimaradt a százhúsz programból álló kínálatból.
Egyetlen, huszonnégy centis Leonardo-kori bronzlovacska, amit előbb szeptember 7-ig a washingtoni Nemzeti Művészeti Galériában, majd az atlantai High Museumban és a Los Angeles-i Paul Getty Museumban lehet megtekinteni A budapesti ló: a Leonardo da Vinci-rejtély című kiállításon az amúgy az ezredforduló utáni magyar művészetre fókuszáló évad során. A New York-i divathéten a Grace Plazában két magyar tervezőcsoport, a Je Suis Belle, a Use Unused és a vietnami származású Anh Tuan munkái mutatkoznak be, s ezeket a járókelők polaroid képeken megörökíthetik. A Galapagos Space Artban szeptember 25-én kezdődik a Cabaret magyar című programsorozat, varietéműsorféle, amelyben magyar tudósokon lehet nevetgélni, valamint azon, hogy a szintén magyar származású Harry Houdininek (a világ leghíresebb bűvésze, akit Doctorow Ragtime című regényében is megörökített), Cicciolinának, Gábor Zsazsának és a Rubik-kockának milyen közös gyökerei vannak. (A magyar gyökerű természettudomány és a művészet kapcsolatát bemutató rendezvény, például egy szimmetriakiállítás vagy előadás-sorozat szintén nem került a programba.)
A szervezők az eddig lezajlott kulturális események közül a Celebrating Hungary című komolyzenei fesztivált, a Hunky Blues című film bemutatóját, a PEN Klub fesztiválját (amelyre ők javasolták a szereplő írókat, köztük az 1956-os forradalom évfordulójára az éppen a Köztársaság téri pártszékház ostromát drámában megörökítő Térey Jánost és a világon mindenhez értő Babarczy Esztert), a páneurópai pikniket, valamit egy sörkertben megrendezett bajuszversenyt, amelynek beharangozójában ezt írják: „Rákóczi Ferenc. Andrássy Gyula. Kossuth Lajos. Széchenyi István. Mi a közös ezekben a híres magyarokban? A híres magyar bajusz, természetesen!” A nyári szabadságolásokra hivatkozva sajnálatosan nem kaptuk még meg a részletes adatokat arra vonatkozóan, mibe is kerül mindez az adófizetői forintokból.
Erdogan megerősítette álláspontját Ciprus kapcsán
