Generációváltás után, közben

Két arany- és egy bronzérem a magyarok mérlege a hétfőn késő este zárult londoni öttusa-világbajnokságon, amit sikeresnek ítél Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány. A férfiaknál tökéletesen megvalósult a generációváltás, a nők még e közben járnak, ami nem jelenti azt, hogy Vörös Zsuzsanna hely nélkül maradna a csapatban. Az új, kétfős váltókra nagyobb súlyt kell fektetni, már csak azért is, mert a NOB értesítése szerint előfordulhat, hogy a lebonyolítási forma bekerül az olimpiai programba.

2009. 08. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezúttal nem minden jó, ha a vége jó, hiszen a londoni öttusa-világbajnokság zárónapján zajlott váltóküzdelmek csak egy ötödik (férfiak) és egy hetedik helyet (nők) hoztak a magyar válogatottnak. Ám az összkép a hagyományos versenyek két aranya (Marosi Ádám és a férficsapat) és egy bronza (női csapat) miatt mégis kedvező. Így gondolja Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány is: „Sikeres vb volt ez a számunkra. A fiúknál elviseltük Kasza Róbert hiányát, a lányoknál Tóth Adriennel lehettünk volna jobbak. Általánosságban túljutottunk egy generációváltáson, ami a fiúknál pozitívan sikerült, az újak csont nélkül a régiek helyébe léptek. Ha mindenki felépül, s a még fiatalabbak is megerősödnek, a belső harc tovább javíthatja majd a teljesítményt. A lányoknál a váltót alkotó Kovács Saci és Cseh Kriszta még nagyon fiatal, de tudjuk, övék a jövő, ahogy azt Vörös Zsuzsa is nyilatkozta némileg keserűen a döntő után. Ez viszont nem jelenti azt, hogy rá nem számítok, meggyőződésem, hogy technikailag a mezőny elejéhez tartozik, az úszása is jó, viszont súlyos sérülése miatt nagyon későn kezdett el rendesen dolgozni. Más helyzet lesz, ha majd most ősszel belevág, s úgy látom, az „öregek” nagyobb része könnyen átállt az új lebonyolításra, Zsuzsát sem kell leírni.”
Azt viszont mindenképpen le kell írni, hogy a kétfős váltóra jó lesz odafigyelni. „Nem ment fel minket, de minél szűkebb a csapat, annál több lehetőséget kapnak azok, akiknél nincs annyi jó versenyző, mint nálunk. A váltó jelentősége nőhet, hiszen a NOB jelezte, hogy egyrészt elfogadta a 2012-es olimpiára a kombinált programot, másrészt a váltó sorsáról később dönt majd, van esély a műsorba kerülésére. Most a vb-n a lányok még tapasztalatlannak bizonyultak, a fiúknál pedig Marosi nem tudta újra felszívni magát, kielégült a két arannyal, amit persze nem csodálok. De ettől még meg kell tanulni neki nemcsak a vereség, hanem a győzelem után is felállnia” – mondta a szakvezető.
Az idény folytatásáról, illetve befejezéséről szólva hozzátette, hogy szeptemberi Rio de Janeiró-i Világkupa-döntőn ugyan a számítások szerint három-három honfitársunk és honfitársnőnk szerepelhetne, de a hazai szakszövetség jelenlegi szűkös anyagi helyzetében, az egzotikus helyszín miatt meg kell „rostálni” az indulókat. Ennek eredményeként a lányoknál Gyenesei Leila, mint a Vk-rangsor legjobb magyarja kap lehetőséget, a fiúknál viszont a teljes a londoni „aranycsapat” (Marosi, Németh Róbert, Tibolya Péter), amolyan jutalom gyanánt. Mert Rio mégsem Usti nad Labem, oda eljutni eleve örök élmény…

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.