Balatonfüred műemlék épületei rendre megújultak, a környezet a magyar építészet különleges értékeit prezentálja. Méltók hozzá a társművészetek is: egymás mellett két galériában látható kiállítás festményekből, illetve grafikákból. Néhány kilométerrel távolabb, Balatonalmádiban a szobrászaté a főszerep, kortárs alkotók csoportos tárlata s egy emlékkiállítás látható a Padlásgalériában.
Kajári Gyula (1926–1995), akinek művei a balatonfüredi Kisfaludy Galériában láthatók, festőként végzett a főiskolán, de, ahogyan drámai hatású rajzai mutatják, grafikusnak is kiváló volt, nem mellesleg kiváló ismerője a Hódmezővásárhely környéki tanyavilágnak, az ott élő szegény emberek életének.
A szomszédos kiállítóhelyen, a Kerektemplom altemplomában Bada Márta festményei láthatók, a színekre épített kompozíciók, virágzó tájakról és virrasztó cigányokról, májusi szerelemről és fájdalmas emlékezésekről, a szakrális értékekről és profán dolgokról. Sokféle érték, művészeti szemléletmód, technika, anyaghasználat van jelen a Balatonalmádi Padlásgalériának nevezett kiállítóhelyen, ahol a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének szobrász- szakosztálya rendezett csoportos tárlatot Kor-képek címmel. Nemes anyagok és talált tárgyak, finoman csiszolt márvány és festett terrakotta, klasszikus eljárással öntött bronzszobor és a fa adottságaiból kiinduló faragás került itt egymás mellé. Mi bizonyíthatná ezt jobban, mint Györgydeák György grafikusművész alkotásai, amelyek sajátos átmenetet képeznek a festmények és a plasztikák, grafikák és domborművek között? Az autodidakta szabadúszó grafikus emlékét a Padlásgaléria másik felében állandó kiállítás idézi.
Bayer Zsolt: Majka gyáva, az egész csak a pénzről szól + videó
