Az alapképzési és osztatlan szakokon 4,3 százalékkal több jelentkezőt vett fel a BME idén, mint tavaly, a műszaki jellegű képzésekre felvettek létszáma pedig több mint 10 százalékkal nőtt – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).

Idén a felvételi ponthatár jelentősen magasabb lett az egy évvel korábbinál a BME szakjainak többségén, vagyis egyre népszerűbbek a vezető magyarországi műszaki felsőoktatási intézmény képzései a kiválóan teljesítő középiskolai diákok körében.
Ezt támasztja alá az is, hogy a felvettek átlagpontszáma is magasabb, mint 2024-ben,
csupán néhány szak akad, ahol ez nem igaz. Az átlagpontszám a szakok több mint 70 százaléka esetében 400-nál is magasabb, de nem ritka a 430, sőt 440 fölötti átlag sem.
A mesterképzési szakokon a – pótfelvételi nélküli – felvételi létszám ugyancsak emelkedett az előző évhez képest, a növekedés forrása pedig a műszaki, informatikai és természettudományi képzésre felvettek számának alakulása volt.
Alapszakra 3854-en jutottak be, 153-mal többen, mint tavaly. Osztatlan képzésre 232-en, ez 19 fős növekedés. Mesterszakra pedig 886-an nyertek felvételt, a tavalyinál héttel többen.
Idén 5 százalék feletti mértékben nőtt a BME-re jelentkezők száma, átlépve a 12 ezret,
ami azt jelenti, hogy a felvételizők közel tizede akar a Műegyetemen tanulni.
Az országosan első helyen műszaki képzésre jelentkezők csaknem egynegyede (3792 fő) választotta a BME-t, amivel a Műegyetem az első volt a kategóriában. Az idén országosan legnépszerűbbnek bizonyuló tíz szak között négy olyan van, amelyet a BME-n is tanítanak.