Őssejtbotrány: újabb érintett

Jelen volt a Nyírő Gyula Kórház orvos-igazgatója az illegális őssejtkezelésen – ismerte el Horváth Csaba, a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő egészségügyi intézményeket felügyelő főpolgármester-helyettes. Ruff György mellékállásban a Róbert Károly Magánklinika nőgyógyászaként dolgozott.

Munkatársunktól
2009. 08. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fővárosi Nyíró Gyula Kórház orvos-igazgatója is segédkezett abban az őssejtkezelésben, amelyen a rendőrök őrizetbe vették a nemzetközi egészségügyi csoport tagjait. Mivel Ruff György mellékállásban nőgyógyászként dolgozik, egyelőre nem tudni, hogy mely titulusában vett részt az eseményen. Miután megjelentek a médiában az erről szóló hírek, fotóját eltávolították annak a magánklinikának a honlapjáról, amelyben nőgyógyászként tevékenykedett.
A Nemzeti Nyomozó Iroda szerint a nagyatádi az egyik közkórház, ahonnan a nemzetközi orvoscsoport begyűjtötte az elhalt embriókat. A szervezet úgy gyanítja: az abortumokból nyerték ki azokat az őssejteket, amelyeket milliókért juttattak a betegek szervezetébe fecskendővel vagy infúzióval. Az abortumok elszállítására a Scheffer-magánklinika kötött szerződést a nagyatádi kórház korábbi vezetésével, később pedig egy magáncég vette át az intézmény működtetését. A társaság vezérigazgatója úgy tudja, 2007 és 2008 között tíz elhalt embriót szállítottak el tőlük.
A rendőrség továbbra is titkolja, hogy melyik budapesti kórház területén érték tetten az őssejtkezelésre készülő orvosokat, de több sajtóhír arról számolt be: a Nyírő Gyula Kórházról van szó. Az intézmény egyik szárnyát a kórház bérbe adta a Róbert Károly Magánklinikának, amelynek szintén vannak bérlői.
Az is kiderült, hogy nem csak sóoldatot találtak a rajtaütéskor. Bucsek Gábor, a Nemzeti Nyomozó Iroda őrnagya ugyanis arról számolt be: lefoglaltak egy olyan fiolát, amelyben a szakértők szerint humán eredetű fehérvérsejtek vannak. Azt azonban egyelőre nem tudni, hogy ezek a humán eredetű fehérvérsejtek őssejtek-e. Mivel az őssejt önmagában humán eredetű fehérvérsejt, Bucsek Gábor szerint várhatóan az lesz.
Arra, hogy kiderítsék, okozhatta-e az egyik beteg halálát a szervezetébe juttatott őssejt, amely daganat kialakulásához vezető sejtburjánzást is elindíthat, orvos szakértőt kértek fel.
A Blikk beszámolója szerint húszezer forintot kértek a kaposvári őssejtklinika orvosai azért, hogy „ránézzenek” a betegekre, a beültetésért pedig nyolcmillió forintot is elkértek. A lap egy érintett család történetéről beszámolva leírja: Ukrajnában csupán két és fél millió forintot kértek egy kezelésért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.